NEWSY Łódź
i łódzkie

tag
Podczas konferencji „Poszerzanie Granic Innowacyjności”, studenci z Polski w tym m.in. z Politechniiki Łódzkiej, mieli możliwość zaprezentowania projektów swoich rozwiązań konkursowych szerokiemu gronu gości – eurodeputowanym z różnych krajów unijnych, reprezentantom Komisji Europejskiej oraz przedstawicielom mediów z Polski i Brukseli.
Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej udostępni zagranicznym studentom rowery. Studiujący w ramach programu Erasmus obcokrajowcy mogą wypożyczyć rower i dojeżdżać nim na zajęcia, a także zwiedzać Łódź. Na razie uczelnia kupiła 12 rowerów.
Wydział Mechaniczny Politechniki Łódzkiej zaprasza na studia podyplomowe „Nowoczesne metody analizy, symulacji i optymalizacji w procesie projektowania i eksploatacji”. Studia są w 100% finansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Studia są dostosowane do zmieniającego się rynku pracy. Rekrutacja potrwa do 19 listopada 2010r. W ramach studiów można także odbyć 3-miesięczny staż za wynagrodzenie!
Ponad 150 naukowców z polskich i zagranicznych placówek naukowych weźmie udział w V Kongresie Metrologii, który rozpoczyna się 6 września w Łodzi. Trzydniowe spotkanie organizuje Politechnika Łódzka.
Od połowy października na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Łódzkiej realizowany jest projekt „Podyplomowe studia techniczne dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw”.
Studenci z całego świata, którzy przybyli do Łodzi w ramach praktyk studenckich IAESTE, spotkają się 3 sierpnia z rektorem Politechniki Łódzkiej. Zagraniczni goście dowiedzą się więcej o uczelni, która ich gości, a sami opowiedzą o sobie i swoich krajach.
Studenci wydziału mechanicznego Politechniki Łódzkiej skonstruowali symulator palenia papierosów. Palaczbot - taką nazwę nadano urządzeniu - ma pomóc wyjaśnić przyczyny szkodliwego wpływu substancji zawartych w dymie papierosowym na organizm człowieka.
Miastoprojekt to letni cykl spacerów i prelekcji mających zwrócić uwagę na powojenną architekturę oraz przekształcenia urbanistyczne Łodzi. Spotkania prowadzą nauczyciele akademiccy Politechniki Łódzkiej: Jan Salm i Mirosław Wiśniewski.
Politechnika Łódzka jako pierwsza z wielkich uczelni w regionie chce zrezygnować z indeksów. Po raz ostatni trafią one do studentów zaczynających naukę na przełomie września i października. Od roku akademickiego 2011/2012 na PŁ koniec z biurokratyczną tradycją.
Od połowy października na Politechnice Wrocławskiej i Politechnice Łódzkiej realizowany jest projekt „Podyplomowe studia techniczne dla przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedsięwzięcie to umożliwi udział w dofinansowanych w 80% studiach podyplomowych ponad 1200 przedsiębiorcom i pracownikom przedsiębiorstw.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek otrzymał w piątek doktorat honoris causa Politechniki Łódzkiej. Tytuł wręczono w auli im. A. Sołtana. Laudację wygłosił rektor uczelni prof. Stanisław Bielecki. W swoim wystąpieniu podkreślił, że tytuł przyznany prof. Buzkowi jest wyjątkowy, gdyż wniosek o jego nadanie poparły wszystkie wydziały uczelni.
Politechnika Łódzkiej bierze udział w nowym projekcie! Na wybranych uczelniach w Polsce - we współpracy ze stowarzyszeniem KRAB - powstają studia podyplomowe dla menedżerów w nauce. Program studiów podyplomowych "Zarządzanie projektem badawczym i komercjalizacja wyników badań", finansowany z funduszy strukturalnych, ma przygotowywać kadry dla całej Polski.
Łódzka Uczelnia Techniczna obchodzi swoje 65-urodziny! Z tej okazji władze oraz studenci przygotowali mnóstwo atrakcji. 65-lecie Politechniki to czas do świętowania, ale też do wspominania najważniejszych osiągnięć studentów i pracowników. Politechnika organizuje więc konkurs na najważniejsze jej dokonanie! Wybierać można spośród 10 propozycji w kategoriach: nauka oraz dydaktyka.
Politechnika Łódzka w XI rankingu Rzeczpospolitej i miesięcznika edukacyjnego Perspektywy jest nadal IV uczelnią techniczną w Polsce!
Ruszyła budowa Centrum Technologii Informatycznych (CTI) na Politechnice Łódzkiej. Nowy obiekt będzie posiadał kilkadziesiąt laboratoriów i jedyną w polskich uczelniach salę multimedialną z obrazowaniem trójwymiarowym. Wartość inwestycji to niemal 40 mln zł.
Chcesz poznać tych, którzy zgłębili tajniki chemii, fizyki, biologii? Chcesz być w przyszłości przynajmniej tak dobry jak oni? Chcesz poznać tajniki sztuki muzycznej, filmowej, malarstwa? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Przyjdź na imprezy festiwalowe. Zapewne znajdziesz coś dla siebie. Hasło tegorocznego festiwalu – BĄDŹ NAJLEPSZY!
Politechnika Łódzka nie od dziś obala mity na temat studiów technicznych – walczy z powszechnym przekonaniem, że są one trudne, nudne i odhumanizowane. Żyjemy w XXI wieku, technologie tak bardzo posunęły się do przodu, że właściwie wszystko jest już zminiaturyzowane. Dziś od siły fizycznej ważniejsza jest potęga umysłu. Dlatego strach przed tzw. „męskim kierunkiem” jest absurdalny. Dziewczyny mogą wszystko!
Już po raz trzeci Politechnika Łódzka uczestniczy w akcji Dziewczyny na Politechniki, której celem jest promocja kształcenia technicznego wśród uczennic szkół średnich.
Wybudowana od podstaw nowa siedziba Biura ds. Osób Niepełnosprawnych uroczyście otwarta zostanie w czwartek na Politechnice Łódzkiej. Obecnie w uczelni kształci się 230 niepełnosprawnych studentów.
Aparaturę najnowszej generacji dla sektora tekstylno-odzieżowego, wartą ponad 20 mln złotych, kupi Politechnika Łódzka. W ciągu najbliższych dwóch lat na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów (WTMiWT) ma się pojawić aż 150 nowoczesnych maszyn. Projekt "Rozwój infrastruktury badawczej technik i technologii przemysłu tekstylno-odzieżowego" realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności