Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu zaprasza na nowe studia podyplomowe na kierunku Coaching dietetyczny.
Uczelnia Nauk Społecznych w Łodzi zaprasza na studia. Rekrutacja na rok akademicki 2018/2019 rozpoczęła się 10 maja.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zaprasza na studia w roku akademickim 2018/2019. Rekrutacja już trwa, do wyboru masz 23 kierunki.
Aż 7 kierunków prowadzonych w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej otrzymało prestiżowy certyfikat "Studia z Przyszłością".
Jako student pewnie na każdym kroku słyszysz, że warto zadbać o odpowiedni start kariery już na studiach. Jeśli nie chcesz tracić czasu, mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia!
Społeczna Akademia Nauk w Łodzi uruchamia nową specjalność: Koordynator pojazdów autonomicznych na kierunku Logistyka.
Zespół HomU w składzie: Krzysztof Fudała, Jakub Forysiak i Piotr Krawiranda zakwalifikował się do krajowego finału konkursu Microsoft Imagine Cup 2018, który odbędzie się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Członkowie zespołu studiują informatykę na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki.
Politechnika Łódzka otrzyma 97,5 mln zł na nowy budynek w kampusie A uczelni. Umowę w tej sprawie podpisali wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin oraz rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak.
Senat Politechniki Łódzkiej uchwalił harmonogram postępowania kwalifikacyjnego oraz limity przyjęć na studia w roku akademickim 2018/2019.
Zespół Wavy awansował do finałów krajowych konkursu Microsoft Imagine Cup 2018, które odbędą się 11 i 12 kwietnia w Warszawie. Studenci opracowali lokalizator dla nurków rekreacyjnych, który monitoruje przebieg nurkowania zapewniając bezpieczeństwo. Dzięki systemowi Wavy nurek nigdy nie jest sam.
Stworzenie programu studiów dualnych, zidentyfikowanie i prowadzenie projektów z obszaru innowacji oraz prac badawczo rozwojowych (R&D) to nowe kluczowe obszary kooperacji pomiędzy BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego a Politechniką Łódzką. Rozszerzenie dotychczasowej, bardzo dobrej współpracy jest możliwe dzięki umowie, którą w dniu 28 marca br., zawarły BSH i Politechnika Łódzka.
We wtorek 27 marca odbyło się inauguracyjne posiedzenie Konwentu Politechniki Łódzkiej. Jego członkami są osoby zaangażowane w rozwój Łodzi i regionu, w tym Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska oraz Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Gremium to skupia 22 osoby, głównie przedstawicieli największych przedsiębiorców i instytucji finansowych z województwa łódzkiego. Zadaniem Konwentu jest inicjowanie i doradztwo w zakresie długoterminowych planów rozwoju oraz podejmowanie inicjatyw ukierunkowanych na nawiązywanie i pogłębianie współpracy uczelni z szeroko pojętym otoczeniem.
27 lutego firma Sto Sp. z o.o. podpisała z Politechniką Łódzką list intencyjny inaugurujący współpracę w sferze nauki i edukacji. Sto zaoferuje studentom możliwość odbycia płatnych staży i pomoc w przygotowaniu ich prac dyplomowych.
Politechnika Łódzka będzie realizowała projekt o wartości ponad 13 milionów złotych, przyznany na kompleksowe działania obejmujące studentów i pracowników uczelni. „Zintegrowany Program Politechniki Łódzkiej” to zestaw aktywności zaplanowanych dla zwiększenia jakości i skuteczności kształcenia, także w kontekście internacjonalizacji procesu kształcenia.
12 młodych doktorów otrzymało dofinansowanie z programu HOMING na realizację innowacyjnych projektów. Dr inż. Paulina Komar z Instytutu Fizyki Politechniki Łódzkiej jest jedną z laureatek, która powróciła do Polski, aby tu realizować swoje badania.
Sztab WOŚP na Politechnice Łódzkiej i jego Wolontariusze zebrali w tym roku 227.485,28 zł. Jest to wynik znacznie lepszy niż w ubiegłym roku (niecałe 200 tys. zł) i prawdopodobnie jeden z najlepszych w Łodzi, a może w Polsce?
Państwowa Komisja Akredytacyjna przyznała kierunkowi Transport prowadzonemu w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej ocenę pozytywną.
Wirtualna aula dla 500 słuchaczy i dziesięć 50-osobowych wirtualnych sal seminaryjnych to najnowsza oferta Centrum E-Learningu Politechniki Łódzkiej. Uczelnia jako pierwsza w regionie oferuje platformę seminariów internetowych, tzw. webinarów, dostępną dla wszystkich pracowników oraz studentów. Jednorazowo w wirtualnych pracowniach PŁ może przebywać aż 1000 osób!
Od 6 do 11 marca w galerii Tate Modern w Londynie odbędą się wystawa i warsztaty ARTS WORK OF THE FUTURE. Udział w tym wydarzeniu wezmą: mgr inż. Igor Zubrycki, doktorant i asystent Instytutu Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Honorata Łukasik z Fablab Łódź. Wspólnie z odwiedzającymi wystawę będą starali się odpowiedzieć na pytanie "Jak ludzie chcieliby być reprezentowani przez robota?".
Commerz Systems, międzynarodowa firma IT oraz Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej nawiązały współpracę.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności