Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-07-02

Warsztaty projektowania nawigacji w SAN

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi organizuje Warsztaty Projektowania Nawigacji, które rozpoczną się w dniach 2-3 lipca 2018 roku w budynku SAN przy ul. Tokarzewskiego 2.

Projektowanie systemów informacji graficznej, wizualizacja informacji - infografika to dzisiaj nierozłączne elementy pozwalające na funkcjonowanie człowieka w cywilizacji XXI w. Projektowanie informacji stało się w ostatnich latach ważną dziedziną komunikacji wizualnej. Patrząc na współczesny świat i jego przekaz informacji przy pomocy obrazów graficznych, (barwy, kształtów, typografii) nasuwają się wnioski - projektowanie informacji jest jednym z ważniejszych, jak nie głównym zadaniem w grafice.

Program warsztatów obejmuje:

  • poszerzeni wiedzy o budowaniu informacji (z zakresu wiedzy o barwie, formie, ogólnie pojętym znaku graficznym, typografii)
  • konstrukcję projektowania informacji w urządzeniach nawigujących (uwzględniająca funkcjonalność, czytelność, łatwość i szybkość obsługi - ergonomię)
  • procesy budowania większych systemów z zakresu komunikacji wizualnej (informacja dla komunikacji miejskiej, system rejestracji petenta itp.)
  • systemy informacyjne oparte na technologii ekranów dotykowych (np. menu restauracji z bazą danych)
  • responsywność aplikacji strony i jej funkcjonalność
  • opracowywanie nowych rozwiązań aplikacji społecznie użytecznych (np. wspomagających osoby z dysfunkcją wzroku czy słuchu)

Warsztaty odbywają się cyklicznie i poruszają problematykę projektowania informacji w sposób kompleksowy. Celem jest zapoznanie się z podstawowymi pojęciami: infografiki, grafiki informacyjnej, nauki o barwie, podstawy typografii. Nabycie podstawowych umiejętności typu:

  • opracowanie koncepcji (metody projektowania)
  • percepcja i umiejętności manualne - szkice rysunkowe, uproszczona ilustracja
  • praca z programem graficznym

Program warsztatów został opracowany na potrzeby prowadzenia zajęć z grupą, która posiada podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie grafiki komputerowej oraz wykazuje zainteresowanie tym kierunkiem działań twórczych i artystycznych.

Zajęcia warsztatów realizowane będą w wymiarze: 5 godzin dziennie (10 godzin tygodniowo).

W zajęciach mogą brać udział osoby pełnoletnie, które ukończyły 18 rok życia (uczestnicy grup plastycznych i informatycznych Domów Kultury, studenci i wolni słuchacze, studenci uczelni wyższych (poza studentami SAN) oraz młodzież szkolna.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne.

Wymagane są własne materiały do zajęć z rysunku (ołówki, kredki, pędzle, farby, itp.)

Warsztaty będą prowadzić wykładowcy kierunku Grafika SAN: dr Milena Romanowska oraz dr Jarosław Golanek.


data ostatniej modyfikacji: 2018-06-27 11:44:07
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
UNS_220.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Hala Sportowa - Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne WUM
miniatura
 
Polityka Prywatności