2015-08-07 21:00

Geyer Music Factory zaprasza na koncert wirtuozów gitary

kategoria: koncerty

Piątek, 07 sierpnia 2015, godzina 21 CMW, Łódź, Piotrkowska 282

Marek Napiórkowski i Jacek Królik, to od wielu lat niekwestionowane autorytety w świecie polskiej gitary. Mimo, że biorą udział w wielu projektach, gitarzyści znajdują czas i ochotę na wspólne muzykowanie. Ten niezwykle interesujący sojusz artystyczny, bazuje na połączeniu gitarowych światów Jacka i Marka, pozornie odmiennych, a jednak mocno się uzupełniających i współgrających. Obaj muzycy bardzo chętnie posługują się instrumentami akustycznymi i w takiej odsłonie zdecydowali się pokazać swój duet. Połączenie akustycznej wirtuozerii i elokwencji obu gitarzystów daje niezwykle interesujący efekt. Projekt opiera się na autorskich kompozycjach muzyków, jak również na niezwykle ważnych dla świata gitary utworach z repertuaru wielkiej trójki: Ala Di Meoli, Johna Mc Laughina i Paco de Lucii. Część koncertu jest w pewnym sensie hołdem złożonym przedwcześnie zmarłemu wirtuozowi gitary flamenco - Paco de Lucia. Artystom towarzyszy znakomity krakowski gitarzysta i pedagog Jarosław Dzień.

Marek Napiórkowski - gitarzysta, kompozytor. Nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami. Grał i nagrywał m. in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Ivanem Linsem, Dhaferem Youssefem, Angelique Kidjo, Gregoirem Maretem, Adamem Holzmanem, Sugarem Blue, Anną Marią Jopek, Tomaszem Stańko, Hadrien Feraud, Henrykiem Miśkiewiczem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz, Klausem Doldingerem (Passport), Wojciechem Karolakiem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Krzysztofem Ścierańskim, Janem "Ptaszynem" Wróblewskim...
Nagrał 4 solowe płyty: "Nap" (2005) z udziałem m. in. Anny Marii Jopek, Leszka Możdżera i Henryka Miśkiewicza. "Wolno" (2007), która uzyskała status złotej płyty, a zagrali na niej m. in. Gregoire Maret, Michał Miśkiewicz i Robert Majewski. "KonKubiNap" (2011), nagrana na żywo płyta w trio wraz z Robertem Kubiszynem i Cezarym Konradem. "UP!" (2013), zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem produkcja z udziałem Clarence'a Penna, Adama Pierończyka, Krzysztofa Herdzina, Henryka Miśkiewicza, Roberta Kubiszyna i nonetu muzyków symfonicznych. 5 razy był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma "Jazz Forum" został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012 i 2013. Był współliderem elektrycznej grupy Funky Groove, która dwukrotnie została uznana Elekrycznym Zespołem Roku w ankiecie pisma "Jazz Forum". Koncertował m. in. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy. Obecnie nagrywa i koncertuje w Polsce i za granicą z własnymi projektami, Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem i Dorotą Miśkiewicz.

Jacek Królik - gitarzysta, muzyk sesyjny i kompozytor. Absolwent Szkoły Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Współtworzył takie zespoły jak: Chłopcy z Placu Broni, Lombard, Tilt, Funk de Nite. Współpracował z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, m. in. z Justyną Steczkowską, Grzegorzem Ciechowskim, Urszulą, Renatą Przemyk, Edytą Górniak, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Anną Treter, Krystyną Stańko, Andrzejem Sikorowskim, Mają Sikorowską, Ewą Bem. Od 1997 r. na stałe współpracuje z Grzegorzem Turnauem. Jest współzałożycielem zespołu Brathanki i współautorem największych sukcesów grupy, w której grał do roku 2009. Współpracuje też z krakowskim środowiskiem jazzowym, występując m. in. w zespole Kreszendo. Wraz z legendarnym gitarzystą Ryszardem Sygitowiczem i Mietkiem Jureckim, od wielu lat tworzy zespół Giganci Gitar. Od roku 2008 Jacek prowadzi swój autorski projekt "Królik", w skład którego wchodzą wybitni krakowscy artyści młodszego pokolenia. Jest autorem muzyki do komedii Juliusza Machulskiego "Ile waży Koń Trojański''. Jest współtwórcą gitarowego projektu Rock Loves Chopin II, w którym grają wybitni polscy instrumentaliści Marek Raduli i Ryszard Sygitowicz, Marek Napiórkowski i Damian Kurasz. W swoim dorobku artysta posiada około sto trzydzieści nagranych płyt. Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany w plebiscytach branżowych pism muzycznych. Jarosław Dzień - gitarzysta, kompozytor, wokalista, nauczyciel. Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie gitary.

Jarosław Dzień - specjalizuje się w grze na gitarze akustycznej i klasycznej. Założyciel i lider zespołów QUE PASSA prezentującego mieszankę muzyczną zakorzenioną w tradycji flamenco, world music, jazz, latin oraz akustycznego tria gitarowego ACOUSTIC GUITAR KOLLEKTIV, z którymi z powodzeniem koncertuje w kraju i za granicą. Jest również kompozytorem większości utworów w tych zespołach. W latach 2012-2013 był członkiem grypy MEGITZA. Współpracuje z bardem mieleckim Andrzejem Szęszołem oraz z Teatrem Witkacego w Zakopanem


data ostatniej modyfikacji: 2015-08-04 12:56:29
Komentarze
 
Polityka Prywatności