W WSBiNoZ odbyły się warsztaty Community Forum Workshops

WSBiNoZ - logo 400

14 grudnia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi przeprowadzono warsztaty Community Forum Workshops w ramach realizacji projektu Period Empowerment Network. W zajęciach wzięły udział dwie grupy studentek. Podczas zajęć przekazana została wiedza na tematy związane z funkcjonowaniem własnego ciała, wpływem hormonów na różnorodne aspekty życia kobiet w tym ekonomiczne, społeczne czy kulturowe. Zajęcia przeprowadzone zostały z wykorzystaniem interaktywnych narzędzi.

W wielu kręgach kulturowych opinia na temat menstruacji bywa krzywdząca i pokazuje to naturalne zjawisko jako nieczyste i stygmatyzujące. Wpływa to na sposób postrzegania go również przez same dziewczęta czy kobiety. Braki w edukacji menstruacyjnej są cały czas znaczące i wymagają uzupełnienia.

W rozbudowanym, międzynarodowym partnerstwie zrzeszającym organizacje z  różnych części świata takich jak: Norwegia, Portugalia, Grecja, Belgia, Hiszpania, Filipiny, Szwecja, Stany Zjednoczone, Uganda, Indie, Kenia czy Polska jest szansa na wymianę zróżnicowanych doświadczeń i praktyk.

PERIOD Empowerment Network ma na celu poprawę wiedzy młodzieży, jej umiejętności i postaw dotyczących zdrowia menstruacyjnego i higieny, a także zwiększenia ich świadomości na temat kobiecego ciała, praktyk seksualnych, seksualności itp.

Projekt przyczynia się do działania na rzecz równości płci w Unii Europejskiej oraz wzmocnienia pozycji kobiet, gdzie prawa dziewcząt i kobiet są uznawane, cenione i szanowane przez wszystkich. Partnerstwo ma na celu reedukację społeczeństwa na temat miesiączki i zmianę pojmowania tego zjawiska, aby kobiety mogły funkcjonować bez piętna i dyskryminacji.

Ponadto projekt ma na celu podjęcie trudnego tematu jakim jest ograniczony dostęp do podstawowych udogodnień czy sanitarnych produktów menstruacyjnych oraz wiedzy o higienie menstruacyjnej. Są to zazwyczaj te same obszary, na których istnieje przyzwolenie czy wręcz zwyczaj wczesnych małżeństw, a dojrzewanie płciowe jest uważane za czas przejścia do dorosłości. Dziewczęta osiągające ten biologiczny próg zostają zakwalifikowane jako zdolne do małżeństwa, niezależnie od wieku.

Projekt Period Empowerment Network 602137-EPP-1-2018-1-NO-EPPKA2-CBY-ACPALA realizowany jest w ramach programu Erasmus + Cooperation for innovation and the exchange of good practices - Capacity Building in the field of Youth.


data ostatniej modyfikacji: 2019-12-16 10:09:04
Komentarze
 
Polityka Prywatności