Atuty szkół na pokaz wystawione
Rozpoczęły się XIII Łódzkie Targi Edukacyjne. To impreza dla przyszłych absolwentów, którzy chcą się dowiedzieć, jak rozsądnie i odpowiedzialnie wybrać nową szkołę: gimnazjum, liceum albo uczelnię. Do korzyści wynikających z odwiedzenia przygotowanej ekspozycji, nie trzeba przekonywać. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem targów, przed bramkami wejściowymi hali ustawiła się długa kolejka młodzieży.
W inauguracji targów uczestniczyła odpowiedzialna za łódzką oświatę wiceprezydent miasta Wiesława Zewald, której towarzyszyła nowo powołana dyrektor Wydziału Edukacji UMŁ Beata Florek.
Tegoroczne targi mają swoje motto. Tym razem jest nim hasło „Innowacyjna szkoła – kreatywni absolwenci”. – Zmiany w edukacji są rewolucyjne – mówił dziś prezes MTŁ Paweł Fendler, podkreślając, że reformując szkolnictwo od nauczania przechodzimy do uczenia się, by zdobytą wiedzę wykorzystywać praktycznie i lepiej żyć. – Targi próbują nadążyć za tymi zmianami i wyzwaniami. Stają się coraz bardziej innowacyjne i antycypacyjne. Staramy się sprostać oczekiwaniom kilku tysięcy młodych ludzi, którzy w ciągu trzech dni odwiedzą naszą imprezę.
Odwiedzający imprezę z pewnością zauważą, że sentencja przyświecająca targom inspirowała wielu wystawców. Uczniom, którzy w większości przypadków przygotowywali ekspozycję, z jednej strony nie brakuje młodzieńczej fantazji w prezentowaniu największych zalet swoich szkół, z drugiej są bardzo konsekwentni w pokazywaniu korzyści wynikających z ich ukończenia. – Uczymy się, odnosimy sukcesy, bawimy, poznajemy świat i nowych ludzi – zachęcając do wyboru swojej szkoły, przekonują przedstawiciele Gimnazjum nr 18. Słuchacze ZSP nr 8, chwaląc się swoimi umiejętnościami i wiedzą, podpowiadają z kolei, jak dobrze się ubrać. A dziewczęta z Gimnazjum nr 30 zapraszają na szlak turystyczny i prezentują ofertę szkolnych kółek zainteresowań.
Propozycje wystawców weryfikują zwiedzający – przyszli absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów, liceów i zespołów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku do tego grona dołączyli także dorośli. Oni ofert dla siebie mogą szukać w strefie promującej ideę rozwoju kwalifikacji przez całe życie.
Swoje najnowsze osiągnięcia (np. dotykowy monitor wielkości szkolnej tablicy) prezentują też producenci i dystrybutorzy materiałów dydaktycznych oraz wydawnictwa, którzy walczą o nagrodę targów. Jak zwykle odbędą się liczne pokazy, seminaria i warsztaty.
źródło: uml.lodz.pl
ostatnia zmiana: 2010-03-12