Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Trwa rywalizacja o start w kolejnej edycji Microsoft Imagine Cup, największego na świecie konkursu technologicznego. Rozpoczęły ją maratony programowania, czyli hacatony. Łódzki Imagine Hacks 2018 wygrał zespół z Politechniki Łódzkiej. Tym samym automatycznie awansował do półfinału konkursu Microsoft Imagine Cup 2018
Dr inż. Michał Gołdyn z Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej otrzymał Nagrodę Ministra Infrastruktury za pracę doktorską poświęconą stosowaniu betonów o różnej wytrzymałości.
Trwa zimowa rekrutacja na studia w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Zapisy przyjmowane są do 28 lutego 2018 roku.
Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów zaprosiło Politechnikę Łódzką do uczestnictwa w Międzynarodowej Wystawie Technologii i Innowacji IPITEX 2018, która odbyła się w dniach 2 – 6 lutego w Bangkoku w Tajlandii.
Poznaliśmy laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego corocznie przez Politechnikę Świętokrzyską. Wśród nagrodzonych jest doktorantka z Politechniki Łódzkiej, mgr inż. Anna Rył.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi uruchomiła nowe studia podyplomowe Kosmetologia medyczna w praktyce.
Trwa zimowa rekrutacja na studia I i II stopnia w Uczelni Nauk Społecznych w Łodzi. Zapisy przyjmowane są do 28 lutego.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi, tuż po Politechnice Łódzkiej, wśród najczęściej wybieranych uczelni przez kandydatów na studia w woj. łódzkim.
Aż 12 wniosków Politechniki Łódzkiej zostało zatwierdzonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego do finansowania w ramach projektu „Akredytacje zagraniczne” Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota dofinansowania to ponad 1,2 miliona złotych.
Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi zaprasza na studia podyplomowe.
Politechnika Łódzka zaprasza na studia II stopnia. Rekrutacja będzie trwać od 1 do 19 lutego 2018 roku.
Czterokrotny rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Jan Krysiński otrzymał Środowiskową Nagrodę Akademicką Gwiazdy Internacjonalizacji. Wyróżnienie przyznane zostało w ramach programu „Study in Poland”. Wręczenie nagrody odbyło się 29 stycznia w Gliwicach podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018".
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało trzem największym łódzkim uczelniom publicznym ponad 5 milionów złotych na realizację nowatorskiego kształcenia doktorantów.
Politechnika Łódzka pozyskała nowego partnera do współpracy. Jest nim Spectra Lighting sp. z o. o.
Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak otrzymał tytuł doktora honoris causa Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego. Ceremonia była głównym punktem obchodów święta patrona uczelni, Jarosława Mądrego. Wizyta delegacji Politechniki Łódzkiej w rosyjskiej uczelni zapoczątkowała obchody jubileuszu współpracy obu instytucji, którą podjęto niemal 50 lat temu, w 1968 roku.
Pięć technologii z Politechniki Łódzkiej zostało nagrodzonych medalami na zakończonej 8 grudnia w Hong Kongu międzynarodowej wystawie International Invention Design Competition. Cztery rozwiązania otrzymały złote medale, jedno medal srebrny. Dwa ze „złotych” wynalazków mogą mieć zastosowanie w medycynie, a pozostałe są technologiami i urządzeniami do wykorzystania w różnych branżach przemysłu.
Profesor Peter Hadegorn z Technische Universität Darmstadt otrzyma tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej, najwyższą godność akademicką nadawaną przez Senat uczelni.
1 grudnia rozpoczęła się rekrutacja na semestr letni 2017/2018 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Studenckie Koło Naukowe Oktan z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej otrzymało nagrodę za Projekt Roku w konkursie StRuNa 2017 dla najlepszych kół naukowych. Organizatorem konkursu jest Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom" w Warszawie.
"Międzynarodowy Program Kształcenia - Political Science" w ramach, którego możecie zdobyć tytuł magistra nauk politycznych w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Następne
Kanał RSS dla tej listy
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
AHE_220.gif
220_300_pol.jpg
uns_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura