www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Studenckie Koło Naukowe Oktan z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej otrzymało nagrodę za Projekt Roku w konkursie StRuNa 2017 dla najlepszych kół naukowych. Organizatorem konkursu jest Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom" w Warszawie.
"Międzynarodowy Program Kształcenia - Political Science" w ramach, którego możecie zdobyć tytuł magistra nauk politycznych w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Współpraca Politechniki Łódzkiej z niemiecka uczelnią TU Dortmund rozszerzyła się o możliwość przeprowadzania wspólnych przewodów doktorskich. Dzięki temu międzynarodowe kontakty zyskały w sferze nauki dodatkowy wymiar.
Inicjatywa Stowarzyszenia Wychowanków PŁ nadawania Złotych Dyplomów zrodziła się w 2005 roku. Od czasu, gdy pomysł prof. Janusza Szoslanda został wcielony w życie wręczono już ponad 1800 tych szczególnych certyfikatów upamiętniających 50-lecie ukończenia studiów.
Jak ułatwić studentom dostęp do nowoczesnego sprzętu i urządzeń używanych na rynku? Czy można bez uszkodzenia sprzętu eksperymentować ze stanami awaryjnymi lub efektami niewłaściwej konfiguracji?
Są jeszcze wolne miejsca na studia podyplomowe Zintegrowana profilaktyka uzależnień i zaburzeń zachowania – innowacyjny model pracy w środowisku prowadzone w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Zapisy trwają do 10 listopada 2017 roku.
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania daje studentom możliwość podjęcia studiów na drugim kierunku bez opłat - z wyjątkiem czesnego za ostatni semestr dyplomowy.
W ubiegłą sobotę Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej zdobył Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu.
Zwlekałeś z zapisaniem się na kurs językowy w Profi-Lingua? Nie strać swojej szansy – to ostatnie wolne miejsca z możliwością wyboru terminów! Rozwiąż całkowicie bezpłatny test językowy i sprawdź swój poziom.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi otrzymała uprawnienia do prowadzenia jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo.
Na stronie Politechniki Łódzkiej zadebiutował nowy cykl popularnonaukowych filmów i artykułów „Wiedzą, co mówią”. Czworo ekspertów z uczelni będzie odpowiadać w kolejnych odcinkach na ciekawe pytania nurtujące wiele osób. W pierwszym odsłonie cyklu, dr inż. Jakub Szczepaniak wyjaśnia, dlaczego piłeczka do tenisa pokryta jest meszkiem.
Uczelnia Nauk Społecznych zaprasza na wspomagane e-learningiem studia podyplomowe dla nauczycieli.
Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi zaprasza na studia. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji o tym co i gdzie studiować WSSiP ma nadal wolnej miejsca.
Politechnika Łódzka oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zawarły w czwartek 14 września 2017 roku umowę o współpracy. Dokument został podpisany przez rektora prof. Sławomira Wiaka oraz komendanta wojewódzkiego policji inspektora Andrzeja Łapińskiego
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej już w drugiej połowie września weźmie udział w prestiżowych zawodach ERL Emergency Robots. - Wyjeżdżamy z Łodzi 12 września. Zabieramy ze sobą dwa roboty lądowe (w tym naszego łazika) i trzy drony oraz wszystko co jest potrzebne w sytuacjach kryzysowych. Cały sprzęt może ważyć nawet 400 kg - mówi lider drużyny Mateusz Kujawiński, doktorant Wydziału EEIA Politechniki Łódzkiej.
Wpłata za rok studiów z góry w terminie do 30 września obniża opłatę o jedno czesne, tj. student/kandydat zyska jedno czesne gratis, jeśli w terminie do 30 września wpłaci na indywidualne konto Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu równowartość jedenastu nominalnych czesnych.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi wychodzi naprzeciw obecnym oczekiwaniom wymaganym od menedżerów i proponuje nowoczesny model kształcenia: audytowo-kreatywny na kierunku Zarządzanie.
Osiedle Akademickie Politechniki Łódzkiej zmienia swój wygląd. Nowe elewacje budynków dostrzegają przechodnie i kierowcy przejeżdżający Al. Politechniki, ale wiele dzieje się także wewnątrz domów studenckich. Najnowszą, zakończoną inwestycją jest przebudowa i remont III Domu Studenta Politechniki Łódzkiej. Do października zakończą się także „wakacyjne” remonty.
Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej jako jedyny z Polski wziął udział w Pisaralla pisimmalle, zawodach superoszczędnych pojazdów organizowanych w Finlandii.
Trwają zapisy na studia w Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi. Rekrutacja będzie prowadzona do 30 września a w przypadku wolnych miejsc do 11 października 2017 roku.
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
uns_220.gif
220_300_pol.jpg
AHE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura
miniatura