Łódzcy studenci z wyobraźnią

Dział: Łódź

Kim bylibyśmy dzisiaj gdyby nie odkrycie koła, antybiotyków czy elektryczności? Czy człowiek jutra stanie się turystą międzyplanetarnym? Na te i inne pytania spróbują odpowiedzieć studenci Politechniki Łódzkiej, twórcy Widowiska „Była sobie wyobraźnia”.

Przełamiemy stereotyp naukowca i przekonamy Cię jak ważnym i fascynującym zajęciem jest praca naukowa i dydaktyczna. Widowisko, którego jesteśmy Autorami uwypukli historię najważniejszych odkryć i wynalazków, oraz ich wpływu na rozwój ludzkości. Dowiesz się, jaką rolę pełni Inżynier w rozwoju naszej Ziemi. W ostatniej części podejmiemy się również nakreślenia wizji Świata Przyszłości oczami naszych partnerów, dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

Ważną częścią naszego projektu jest logo, które jak mówi autorka Olga Wasilewska powstało z inspiracji 180478_197264723619053_100000065815376_740157_7328122_n_150x150.jpg„Wstęgą Mobiusa – można powiedzieć symbolu ludzkiej wyobraźni, który połączyłam ze spiralą mieszającą wiele bodźców ze świata zewnętrznego, stąd te różne kolory. Dodałam do tego, a właściwie wyłoniła się z tego twarz ze specyficzną mimiką, nawiązująca do aktorskiej formy naszego widowiska. No i to w końcu człowiek jest zamieszany w cały ten rozwój wyobraźni prowadzący do rozwoju cywilizacji!”.

Za oprawą muzyczną Widowiska odpowiada Robert Dzianach i jego zespół, który przygotowuje linię melodyczną dla poszczególnych Ścieżek (będziesz mógł obejrzeć 6 głównych Ścieżek Widowiska zatytułowanych przez nas: jaskinie, skóra, ogień, koło, pieniądze, komunikacja). Zespół Scenografów natomiast przygotowuje elementy, które dopełnią grę aktorów i podkreślą ich przekaz. -Chcemy wykorzystać scenografię, jako element zarówno informacyjny, jak i humorystyczny. Do tego celu wykorzystamy głównie: płyty sklejkowe, arkusze tektury falistej, płyty OSB, spraye, elementy montażowe jak rolki, kółka, śrubki itp. Efekt będzie fantastyczny – mówi Kacper Dondziak. Stroje dla naszych ścieżkowiczów przygotowuje zespół dr inż. Magdaleny Kłonowskiej, który realizuje specjalne zamówienia np. projekt chińskiego smoka. Całość Widowiska będzie połączona z Wizualizacjami wyświetlanymi na specjalnie w tym celu zamontowanym telebimie.

- Obecnie dzień i noc pracujemy nad materiałem. Najtrudniejszą rzeczą jest przygotowanie filmu, który z jednej strony będzie w zabawny sposób odnosił się do tytułowej „wyobraźni” i jej znaczenia w rozwoju cywilizacji, a z drugiej będzie spójny z grą aktorów i linią melodyczną – mówi koordynatorka Zespołu ds. Wizualizacji Małgorzata Wojtczak.

Obecnie projekt tworzy ponad 100 studentów Politechniki Łódzkiej. Jest to pierwszy w Polsce i prawdopodobnie jedyny taki projekt w Europie, który tworzą studenci uczelni technicznej.

ostatnia zmiana: 2011-05-18
Komentarze
 
Polityka Prywatności