Coraz więcej innowacyjnych partnerów Uniwersytetu Łódzkiego
17 października 2011 r. na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej odbędzie się uroczystość wręczenia tytułów Partnera Innowacyjnej Edukacji Uniwersytetu Łódzkiego kolejnym wielkim przedsiębiorstwom działającym w regionie: City Handlowy S.A., Ericpol Telecom i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.
Tym samym prestiżowe grono firm, które współpracują z Uczelnią powiększy się do dziewiętnastu, a to oznacza zacieśnianie nauki z biznesem w województwie łódzkim na coraz większą skalę.
Wręczenie tytułów Partnera Innowacyjnej Edukacji to inicjatywa w ramach programu „Uniwersytet Łódzki dla pracodawców”. Stanowi przypieczętowanie współpracy przedsiębiorstw z Uczelnią. Firmy-partnerzy mogą korzystać z unikalnych projektów polegających na transferze innowacji, dostępie do badań przeprowadzanych przez pracowników UŁ dla przedsiębiorstw oraz wspólnych działaniach z kadrą naukową Uczelni, służących podnoszeniu kwalifikacji pracowników i studentów. – Tytuł Partnera Innowacyjnej Edukacji jest dla nas kolejnym etapem zacieśniania prowadzonej już od jakiegoś czasu współpracy z Uniwersytetem Łódzkim. Uczestnictwo w projektach inicjowanych przez Uczelnię daje nam między innymi możliwość włączenia się w proces odpowiedniego przygotowywania absolwentów do potrzeb rynku pracy. Dzięki temu studenci mogą nabywać kompetencje, których poszukują pracodawcy, a my jako pracodawca będziemy korzystać z tego, że przyszli pracownicy mają odpowiednie wykształcenie i doświadczenie – mówi Jacek Kaczorowski, Prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Jednym z takich projektów jest cykl eventów „Start w karierę”. Podczas spotkań przedstawiciele firm partnerskich (Infosys, BRE Banku, PGE oraz Ericpol Telecom) będą pokazywać młodym ludziom i ich rodzicom, jakich kompetencji szukają u kandydatów pracodawcy, w jakich kierunkach się rozwijać i jakie studia warto wybrać. Ma to na celu długofalowe dostosowywanie kompetencji przyszłych pracowników do potrzeb rynku pracy.
Zacieśnianie współpracy biznesu z uczelnią nie ogranicza się jednak jedynie do podnoszenia kompetencji przyszłych absolwentów. - Obecność w gronie firm partnerskich UŁ daje nam możliwość uczestniczenia w wielu projektach Uczelni. Dzięki temu możemy korzystać z transferu wiedzy i innowacji, które są tak ważne w Citi Handlowy. Najlepszym dowodem znaczenia innowacji w strategii Banku na lokalnym, łódzkim rynku jest utworzone tu Centrum Rozwoju Produktów Bankowych – mówi Agnieszka Wysocka, Dyrektor Centrum Operacji z Citi Handlowy.
Partnerzy Innowacyjnej Edukacji uczestniczyli między innymi w projekcie „Praktyka dla nauki, nauka dla praktyki”, w ramach którego 24 pracowników UŁ odbyło staże w przedsiębiorstwach działających w regionie, aby określić potencjalne obszary współpracy między nauką a biznesem. – Przykładowo, staż w firmie Delia Cosmetics, która jest także partnerem Uczelni, zaowocował zleceniem wykonania potrzebnych przedsiębiorstwu ekspertyz przez mikrobiologów Uniwersytetu. Dostęp do badań i analiz przeprowadzanych przez pracowników UŁ jest niewątpliwą korzyścią szczególnie dla mniejszych firm, które nie mają środków na ten cel, a chcą być konkurencyjne – wyjaśnia dr Maciej Kozakiewicz, pełnomocnik Rektora UŁ ds. współpracy z pracodawcami.
Uroczystość wręczenia tytułów Partnerów Innowacyjnej Edukacji rozpocznie się o godzinie 10:00 w dużej Auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 149/153 i będzie częścią uroczystego posiedzenia Senatu UŁ z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Połączona będzie z wręczeniem Medali Komisji Edukacji Narodowej dla wyróżnionych pracowników Uczelni oraz prezentacją najnowszych inwestycji UŁ. Razem z City Handlowym, PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA oraz Ericpol Telecom grono Partnerów Innowacyjnej Edukacji powiększy się do 19 firm. Wśród nich znajdują się już między innymi: Indesit Company, BRE Bank, PZU S.A., Bank Zachodni WBK, Infosys BPO Poland czy Polska Grupa Farmaceutyczna.
ostatnia zmiana: 2016-09-02