W Łodzi najwięcej chętnych na studia filologiczne i logistykę

Dział: Łódź

Trzy największe łódzkie uczelnie przedstawiły najbardziej oblegane kierunki studiów, są to: filologia angielska na Uniwersytecie Łódzkim, logistyka na Politechnice Łódzkiej i wydział lekarsko-dentystyczny na Uniwersytecie Medycznym.

Na filologii angielskiej na UŁ o jedno miejsce ubiegało się średnio 11 osób. Równie popularne na tej uczelni są inne filologie - włoska (ponad 10 kandydatów), a także hiszpańska z językiem angielskim (10,55 osób na jedno miejsce).

Jak co roku obleganymi kierunkami są również dziennikarstwo i komunikacja społeczna i psychologia - ponad 10 kandydatów, a także prawo - ponad 6 osób na jedno miejsce.

Wiele osób zgłosiło chęć studiowania na kierunkach nowo powstałych, jak logopedia z audiologią (średnia 6,63), chemia analityczna (prawie 4 osoby/miejsce), geomonitoring - 2,73, analityka chemiczna - 2,42 oraz na studiach polsko-niemieckich prowadzonych z Uniwersytetem w Ratyzbonie - tutaj jest 20 chętnych na 10 miejsc.

Wydział Filozoficzno-Historyczny UŁ proponuje zupełnie nowy kierunek studiów w skali Polski, a niewykluczone, że i świata o nazwie okcydentalistyka. Kierunek ten ma umożliwić systematyczne i interdyscyplinarne zrozumienie fenomenu cywilizacji zachodniej. Okcydentalistyka - według autorów programu studiów - ma przekazać studentowi niezbędną wiedzę historyczną: polityczną, społeczną, gospodarczą, obyczajową oraz podstawowe informacje z zakresu filozofii, religii i sztuki. Na razie kierunek cieszy się umiarkowanym zainteresowaniem - obecnie jest 30 chętnych, a przygotowano 50 miejsc.

Na Uniwersytecie Łódzkim studiować w języku angielskim można na kilku kierunkach: administracja, ekonomia, informatyka i ekonometria, business management, informatyka i stosunki międzynarodowe.

Politechnika Łódzka podała, że największym zainteresowaniem cieszy się kierunek logistyka - 15 osób/miejsce, następnie gospodarka przestrzenna - 9, chemia budowlana - 9, budownictwo - 7, architektura i urbanistyka- 5, kierunki zamawiane: informatyka - 4, matematyka - 4 i wzornictwo - 2 oraz biotechnologia - 4.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również kierunek inżynieria biochemiczna - o jedno miejsce ubiega się siedmiu chętnych, a także inżynieria produkcji.

Wśród kierunków prowadzonych w języku angielskim najwięcej zgłoszeń wpłynęło na zarządzanie i inżynierię produkcji - 8 osób na jedno miejsce, inżynierię biomedyczną - 7, biotechnologię, elektronikę i telekomunikację, mechanikę i budowę maszyn - po 5.

Na trzeciej największej łódzkiej uczelni publicznej - Uniwersytecie Medycznym- najpopularniejszy jest wydział lekarsko-dentystyczny, gdzie o jedno miejsce ubiega się średnio 9,8 chętnych (w sumie 1061 osób). Kolejne pod względem popularności to: wydział lekarski – 7,68, analityka medyczna – 7,42, farmacja – 7,13, wydział wojskowo-lekarski – 6,63  i kosmetologia – 5,25. Ze względu na duże zainteresowanie limit miejsc na kierunku lekarskim i stomatologii został w tym roku zwiększony z 260 do 320 miejsc. 

Kierunki anglojęzyczne na Uniwersytecie Medycznym to 4 i 6-letni program na kierunku lekarskim i 5-letni program na kierunku lekarsko-dentystycznym. (PAP)

opublikowano: 2012-07-18
ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Ostatnie:
20.07.2012 16:42
Dodał(a): ~Lola
http://www.studiowac.pl/2147/studia-w-lodzi-zobacz-co-studentom-oferuje-to-miasto/
pod tym linkiem są ciekawe info o studiowaniu w Łodzi
Polityka Prywatności