W środę 10 marca Trzynasta SFI po raz pierwszy podejmie decyzje inwestycyjne. Inauguracja będzie miała miejsce na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym w sali T 401 o godzinie 14.00.
Rektor Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na spotkanie studentów i całej społeczności akademickiej Łodzi z Marszałkiem Sejmu RP, Bronisławem Komorowskim.
Instytut Elektroniki Politechniki Łódzkiej w środę 10 marca zaprasza na uroczyste otwarcie pierwszego w Łodzi i unikatowego w skali kraju Laboratorium Systemów Alarmowych i Kontroli Dostępu.
11 - 13 marca 2010 zapraszamy na XVIII Edukacyjne Targi Łódzkie! Swoją ofertą zaprezentuje ponad 200 wystawców. Targi odbędą się w terminie 11-13 marca 2010 r. w hali Expo, przy ul. Stefanowskiego 30. Organizatorami Targów Edukacyjnych są Międzynarodowe Targi Łódzkie i Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Honorowy patronat nad targami przyjęli: Minister Edukacji Narodowej, Wojewoda Łódzki, Prezydent Miasta Łodzi, Łódzki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.
Piotr Pawlikowski, student AHE, został finalistą ogólnopolskiego konkursu Primus Interpares - Ekspert 2009 w kategorii najlepszy pedagog. Znalazł się w gronie 8 najlepszych studentów pedagogiki z całej Polski. Oprócz ponadprzeciętnych wyników w nauce musiał wykazać się działalnością naukową oraz społeczną. 16 kwietnia podczas Gali Finałowej konkursu w Warszawie nastąpi uroczyste ogłoszenie zwycięzców.
Od roku akademickiego 2010/11 UM rozpoczyna nabór na studia na kierunku lekarskim w ramach puli finansowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Studenci studiujący w tym trybie podpisują od pierwszego roku studiów kontrakt z Wojskiem Polskim. Jednocześnie studenci będą objęci wszystkimi przywilejami wojskowymi już od pierwszego roku studiów oraz będą otrzymywać żołd.
Informatykę, regionalistykę oraz ekonomię sektora publicznego na Uniwersytecie Łódzkim będzie można studiować od nowego roku akademickiego. Uczelnia poszerza swą ofertę o nowe specjalności i kierunki.
Rozpoczyna się piąta edycja konkursu „Dama Sukcesu”. Kandydatki do tytułu „Damy Sukcesu” w piątej edycji wytypowała kapituła konkursu. Wsród kandydatek jest Aleksandra Królak – naukowiec z PŁ z doktoratem z informatyki, współautorka systemu umożliwiającego osobom całkowicie sparaliżowanym pracę na komputerze za pomocą mrugnięcia okiem.
Politechnika Łódzka jako pierwsza uczelnia z regionu, na dużą skalę zaistniała w ogólnoświatowej społeczności. Pracownicy Politechniki Łódzkiej – mgr inż. arch. Agata Glinkowska z Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz mgr inż arch. Rafał Szrajber z Instytutu Informatyki, przenieśli obiekty kampusu B naszej Uczelni w wirtualną przestrzeń.
Jeżeli jesteś ciekaw Izraela i Izraelczyków, jesteś otwarty na kontakty międzykulturowe oraz promowanie dialogu polsko-żydowskiego, zapraszamy Cię do udziału w Polsko-Izraelskiej Wymianie Studentów organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich.
Politechnika Łódzka utworzy Kolegium Gospodarki Przestrzennej. Decyzję w tej sprawie podjął senat uczelni.
NIK skontroluje, w jaki sposób uczelnie niepubliczne wykorzystały pieniądze z budżetu państwa. Inspektorzy przyjrzą się zwłaszcza łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Zrobią to na wniosek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży. Posłowie uchwalili go podczas czwartkowego posiedzenia.
Do 40 tys. zł unijnej dotacji na założenie e-firmy mogą dostać studenci, którzy uczą się w Łodzi, ale są zameldowani w miejscowościach województwa łódzkiego, liczących do 25 tys. mieszkańców lub na wsi.
Mam nadzieję, że dyskusja o Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi w Sejmie przyczyni się do ostatecznego wyjaśnienia wszelkich wątpliwości związanych z działalnością Uczelni – powiedział prof. nadzw. AHE dr Makary K. Stasiak założyciel Akademii po ostatnim posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, które w całości zostało poświęcone Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Uniwersytet Łódzki to jedna z najlepszych uczelni w Polsce kształcących prawników – wynika z raportu przygotowanego przez Ministarstwo Sprawiedliwości. Kolejny raz sporządzono tam ranking szkół wyższych, w których wiedzę zdobywają przyszli adwokaci, radcy prawni, notariusze... Pod uwagę brano liczbę zdanych przez nich egzaminów na aplikacje korporacyjne.
Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) w Warszawie zaprasza studentów i absolwentów kierunków technicznych do wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Młodzi Innowacyjni na najlepszą pracę licencjacką, inżynierską, magisterską lub doktorską w dziedzinach automatyki, robotyki i pomiarów.
Dzięki staraniom i wnioskowi złożonemu przez Biuro Współpracy z Zagranicą UŁ do Narodowej Agencji Programu Erasmus, udało się pozyskać o 200 tys. EURO więcej na granty studenckie...
Do końca lutego można zgłaszać tematy wystąpień na jubileuszową konferencję "Broń i wojna w dziejach człowieka" poświęconą upamiętnieniu 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Sesja odbędzie się w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego 16 i 17 kwietnia 2010 roku. Sympozjum otwarte jest dla naukowców, studentów, doktorantów i niezrzeszonych badaczy.
Jeżeli masz problem z wyborem drogi zawodowej, bądź też nie masz pewności co chcesz w życiu robić, możesz zasięgnąć rady u profesjonalisty.
„FILMOWE KLANY” to nowy cykl spotkań realizowanych w Muzeum Kinematografii. Na inaugurację cyklu zaproszeni zostali operatorzy: Stanisław Śliskowski i jego bratanek Piotr Śliskowski.