NEWSY Łódź
i łódzkie

tag
Czterokrotny rektor Politechniki Łódzkiej, prof. Jan Krysiński otrzymał Środowiskową Nagrodę Akademicką Gwiazdy Internacjonalizacji. Wyróżnienie przyznane zostało w ramach programu „Study in Poland”. Wręczenie nagrody odbyło się 29 stycznia w Gliwicach podczas konferencji "Studenci zagraniczni w Polsce 2018".
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało trzem największym łódzkim uczelniom publicznym ponad 5 milionów złotych na realizację nowatorskiego kształcenia doktorantów.
Politechnika Łódzka pozyskała nowego partnera do współpracy. Jest nim Spectra Lighting sp. z o. o.
Rektor Politechniki Łódzkiej prof. Sławomir Wiak otrzymał tytuł doktora honoris causa Nowogrodzkiego Uniwersytetu Państwowego. Ceremonia była głównym punktem obchodów święta patrona uczelni, Jarosława Mądrego. Wizyta delegacji Politechniki Łódzkiej w rosyjskiej uczelni zapoczątkowała obchody jubileuszu współpracy obu instytucji, którą podjęto niemal 50 lat temu, w 1968 roku.
Pięć technologii z Politechniki Łódzkiej zostało nagrodzonych medalami na zakończonej 8 grudnia w Hong Kongu międzynarodowej wystawie International Invention Design Competition. Cztery rozwiązania otrzymały złote medale, jedno medal srebrny. Dwa ze „złotych” wynalazków mogą mieć zastosowanie w medycynie, a pozostałe są technologiami i urządzeniami do wykorzystania w różnych branżach przemysłu.
Profesor Peter Hadegorn z Technische Universität Darmstadt otrzyma tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej, najwyższą godność akademicką nadawaną przez Senat uczelni.
Studenckie Koło Naukowe Oktan z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej otrzymało nagrodę za Projekt Roku w konkursie StRuNa 2017 dla najlepszych kół naukowych. Organizatorem konkursu jest Fundacja "Fundusz Pomocy Studentom" w Warszawie.
Inicjatywa Stowarzyszenia Wychowanków PŁ nadawania Złotych Dyplomów zrodziła się w 2005 roku. Od czasu, gdy pomysł prof. Janusza Szoslanda został wcielony w życie wręczono już ponad 1800 tych szczególnych certyfikatów upamiętniających 50-lecie ukończenia studiów.
Jak ułatwić studentom dostęp do nowoczesnego sprzętu i urządzeń używanych na rynku? Czy można bez uszkodzenia sprzętu eksperymentować ze stanami awaryjnymi lub efektami niewłaściwej konfiguracji?
W ubiegłą sobotę Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej zdobył Złoty Dyplom w kategorii chórów mieszanych na I Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Mikołaja Zieleńskiego w Łowiczu.
Na stronie Politechniki Łódzkiej zadebiutował nowy cykl popularnonaukowych filmów i artykułów „Wiedzą, co mówią”. Czworo ekspertów z uczelni będzie odpowiadać w kolejnych odcinkach na ciekawe pytania nurtujące wiele osób. W pierwszym odsłonie cyklu, dr inż. Jakub Szczepaniak wyjaśnia, dlaczego piłeczka do tenisa pokryta jest meszkiem.
Politechnika Łódzka oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zawarły w czwartek 14 września 2017 roku umowę o współpracy. Dokument został podpisany przez rektora prof. Sławomira Wiaka oraz komendanta wojewódzkiego policji inspektora Andrzeja Łapińskiego
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej już w drugiej połowie września weźmie udział w prestiżowych zawodach ERL Emergency Robots. - Wyjeżdżamy z Łodzi 12 września. Zabieramy ze sobą dwa roboty lądowe (w tym naszego łazika) i trzy drony oraz wszystko co jest potrzebne w sytuacjach kryzysowych. Cały sprzęt może ważyć nawet 400 kg - mówi lider drużyny Mateusz Kujawiński, doktorant Wydziału EEIA Politechniki Łódzkiej.
Osiedle Akademickie Politechniki Łódzkiej zmienia swój wygląd. Nowe elewacje budynków dostrzegają przechodnie i kierowcy przejeżdżający Al. Politechniki, ale wiele dzieje się także wewnątrz domów studenckich. Najnowszą, zakończoną inwestycją jest przebudowa i remont III Domu Studenta Politechniki Łódzkiej. Do października zakończą się także „wakacyjne” remonty.
Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej jako jedyny z Polski wziął udział w Pisaralla pisimmalle, zawodach superoszczędnych pojazdów organizowanych w Finlandii.
Zespół Iron Warriors jako jedyny z Polski, w środę, 23 sierpnia rusza na zawody Pisaralla pisimmalle do Finlandii. Studenci Politechniki Łódzkiej chcą pobić własny rekord w pokonywaniu dystansu na 1 litrze paliwa - dziś ten wynik to 837 km. W zawodach 27 sierpnia zmierzą się drużyny z 12 krajów.
Po raz trzeci studenci i absolwenci Politechniki Łódzkiej należący do Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa spędzą wakacje, remontując dom dziecka. Ta charytatywna akcja realizowana z ogromną pasją i zaangażowaniem jest przedsięwzięciem wyjątkowym. Łączy umiejętności nabyte na studiach w naszej uczelni z chęcią pomocy tym, którzy sami nie mogą poradzić sobie z problemem.
28 lipca Politechnika Łódzka rozpocznie rekrutację dodatkową na kierunki, na których zostały wolne miejsca. Zapisy zakończą się 13 września 2017 roku.
Zainteresowanie studiami w jedynej uczelni technicznej w regionie jest większe niż w roku ubiegłym. W pierwszym etapie rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia uczelnia przyjęła 3816 osób, o 4,3 proc. więcej niż w roku ubiegłym.
Politechnika Łódzka gości około 80 praktykantów z całej Europy, a także z Chin, Hong Kongu, Japonii, USA, liczną grupę stanowią też studenci z Ameryki Łacińskiej, w tym z Ekwadoru, Brazylii i Meksyku.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności