NEWSY Łódź
i łódzkie

tag
Rozpoczyna się nowy wymiar współpracy Skanska i Politechniki Łódzkiej – wspólne projekty badawcze. Właśnie podpisano umowę, obejmującą zielone i zrównoważone budownictwo, technologie asfaltowe i betonowe, geotechnikę oraz digitalizację.
Informatyka, logistyka, business and technology – to najczęściej wskazywane przez kandydatów na studia w Politechnice Łódzkiej kierunki studiów stacjonarnych pierwszego stopnia. Uczelnia zakończyła w piątek, 14 lipca, przyjmowanie dokumentów w pierwszym etapie rekrutacji. Zainteresowanie studiami w jedynej uczelni technicznej w regionie jest większe niż w roku ubiegłym.
Własnoręcznie zbudowany przez młodych konstruktorów Eagle Two szykuje się na zwycięstwo w Australii! Studenci Politechniki Łódzkiej po raz kolejny chcą udowodnić, że nie znają słowa „niemożliwe”, budując drugi w historii polskiej motoryzacji pojazd napędzany energią słoneczną.
Politechnika Łódzka otrzyma ponad 9,7 miliona złotych dofinansowania na realizację trzech nowatorskich programów studiów doktoranckich. Środki zostały przyznane w konkursie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju z PO Wiedza Edukacja Rozwój.
Politechnika Łódzka (TUL) oraz jedna z najstarszych uczelni w Europie Uniwersytet im. Fryderyka II w Neapolu (UNINA) uruchamiają w roku akademickim 2017/18 międzynarodowe studia drugiego stopnia na specjalności Applied Electronics utworzonej na kierunku elektronika i telekomunikacja. Są to pierwsze studia tego typu, dla których polsko-włoski zespół naukowców opracował całkowicie odrębny program. Na chętnych czeka w Łodzi max. 10 miejsc.
Centrum Językowe PŁ otrzymało akredytację europejskiego stowarzyszenia EAQUALS (Evaluation and Accreditation of Quality in Language Services) działającego na rzecz jakości usług językowych. Akredytacja została przyznana z wyróżnieniem w aż 6 z 12 kategorii. Tym samym Centrum znalazło się w międzynarodowym elitarnym gronie instytucji spełniających wysokie standardy nauczania języków obcych. Dotychczas akredytacja EAQUALS została przyznana tylko dwóm polskim uczelniom, a Politechnika Łódzka jest pierwszą uczelnią techniczną w kraju, której Centrum Językowe zostało w ten sposób wyróżnione.
Naukowcy z Politechniki Łódzkiej podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 zaprezentowali 5 rozwiązań - każde otrzymało nagrodę. X edycja imprezy odbyła się 22 i 23 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Współpraca w obszarze badawczo-rozwojowym oraz kształcenie studentów w zakresie systemów zabezpieczeń i nowoczesnych technologii związanych ze Smart City to główne obszary współpracy Politechniki Łódzkiej i Bosch Security Systems zawarte w umowie podpisanej 21 czerwca 2017 roku.
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej po raz drugi wzięła udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge. Po trzech dniach wymagających konkurencji łódzcy studenci zdobyli 5. miejsce w gronie 36 najlepszych zespołów ze świata, ponawiając tym samym sukces z ubiegłego roku.
Umowa zawarta pomiędzy Wydziałem Chemicznym Politechniki Łódzkiej i włocławską spółką ANWIL ma na celu wspieranie edukacji studentów i drogi kariery absolwentów Wydziału w obszarze teorii i praktyki zarządzania międzynarodowym przedsiębiorstwem przemysłowym.
Politechnika Łódzka zaprasza na studia. Rekrutacja na kierunki I stopnia rozpoczyna się 2 czerwca i będzie trwać do 14 lipca, a na kierunki II stopnia startuje 1 czerwca i zakończy się 20 września 2017 roku.
Drużyna Raptors z Politechniki Łódzkiej budująca łazik marsjański w Kole Naukowym SKaNeR, już za kilka dni (1-3 czerwca) po raz drugi weźmie udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge 2017. Konkurs odbywa się na terenie stacji badawczej Mars Desert Research Station, w samym sercu pustynnego stanu Utah w Stanach Zjednoczonych. Zespół zakwalifikował się do grona 36 najlepszych drużyn z całego świata, przechodząc dwa wymagające etapy kwalifikacji.
W zakończonych krajowych finałach konkursu Microsoft Imagine Cup 2017 aż dwie z trzech reprezentujących Politechnikę Łódzką drużyn znalazły się na podium.
Projekt "Innowacyjne Włókiennictwo 2020+" otrzymał ponad 12,5 miliona dofinansowania w konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. W projekcie, którego liderem jest Politechnika Łódzka współpracować będzie kilka instytucji.
Veolia Energia Łódź, dostawca ciepła systemowego i Politechnika Łódzka podpisały umowę o partnerstwie. Współpraca będzie dotyczyła zarówno projektów naukowo-badawczych, związanych z energetycznym profilem działalności Veolii i rozwojem kształcenia studentów uczelni zgodnie z potrzebami firmy oraz projektów związanych z ochroną środowiska naturalnego i efektywnością energetyczną.
Zbliża się rekrutacja na studia w Politechnice Łódzkiej. Znane są już terminy przyjmowania dokumentów oraz limity miejsc na poszczególne kierunki studiów. Na liście kierunków studiów jest też kilka nowości.
Pojazdy napędzane energią słoneczną to dla wielu abstrakcje plany na przyszłość, jednak takie auta już istnieją, a prekursorami tej technologii w Polsce są niezwykle ambitni studenci Politechniki Łódzkiej, którzy chcą podjąć nowe wyzwanie i zbudować kolejny model w swojej karierze. Po sukcesach z pierwszym bolidem ‘Eagle One’ w wyścigach w Australii i RPA nie dają za wygraną i chcą stworzyć jeszcze lepszą konstrukcję - o 30% bardziej energooszczędny o wspaniałej stylistyce pojazd, z którym będą walczyć o najwyższy stopień podium w najbliższych zawodach Bridgestone World Solar Challenge.
Członkowie drużyny Raptors konstruującej łazika marsjańskiego zostali zakwalifikowani do ścisłych finałów prestiżowego konkursu University Rover Challenge w USA.
Politechnika Łódzka jest jednym z sygnatariuszy listu intencyjnego w sprawie powołania polsko-chińskiego konsorcjum uniwersyteckiego.
Szczególnie uzdolnieni studenci otrzymali jednorazowe stypendia, przyznane w Konkursie Fundacji Politechniki Łódzkiej. Nazwiska laureatów poznaliśmy w czasie uroczystej gali, która odbyła się 16 marca w auli Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ. Jej gościem honorowym był Jarosław Gowin, wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego, który wręczył stypendia oraz wygłosił wykład.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
 
Polityka Prywatności