Zagraniczni studenci są zainteresowani studiami na Uniwersytecie Medycznym. Niestety będą musieli zrezygnować z tego pomysłu. Powodem jest niski budżet miasta.
Uniwersytet Łódzki otrzymał wyróżnienie "Jakość Roku 2010" za realizację projektu: Rola transporterów oporności wielolekowej w farmakokinetyce i toksykologii - testy in vitro w praktyce farmaceutycznej i klinicznej.
W najbliższą sobotę 19 lutego, o godz. 10.00 w Budynku Trzech Wydziałów (ul. Wólczańska 215) odbędzie się VII inauguracja Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego. Naukę od lutego rozpocznie 560 małych studentów. W uroczystej immatrykulacji wezmą udział władze uczelni.
Miło nam poinformować, iż Uniwersytet Medyczny w Łodzi zwyciężył w kategorii Innowacje oraz Debiut w konkursie Europejskie Nagrody Wolontariatu Pracowniczego - Polska. Jednocześnie nasza nominacja przesłana została do oceny europejskiego jury w Brukseli. Wyniki konkursu na poziomie europejskim ogłoszone będą w lutym 2011 w Londynie.
Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Łódzkiego zbierają podpisy pod petycją w sprawie zaprzestania używania określenia "Polish concentration camps" przez czołowe media w USA.
Katedra Studiów Brytyjskich i Krajów Wspólnoty Brytyjskiej WSMiP UŁ serdecznie zaprasza na wykład multimedialny australijskiego architekta Marka Krawczyńskiego pt. "Architektura jako podstawowy element w rozwoju kultury i tożsamości narodowej (wystąpienie w języku angielskim i polskim."
Zapraszamy do lektury pierwszego numeru kwartalnika „Temat: Łódź” wydawanego wspólnie przez Uniwersytet Łódzki oraz „Gazetę Wyborczą” w Łodzi. Pierwszy numer ukazał się z piątkowym wydaniem Gazety Wyborczej.
Co to są "śpiochy"? Skąd wywodzi się określenie "pochlastać się"? Tego między innymi mogli się dowiedzieć studenci Uniwersytetu Łódzkiego podczas spotkania z funkcjonariuszem Służby Więziennej.
Szef Centrum Egzaminów Medycznych zapowiada, że dentystkę, która w dziwny sposób poległa na egzaminie, na kolejne podejście do specjalizacji wyśle poza Łódź. - Gdybym miał odpowiednie narzędzie, chętnie bym sprawdził umiejętności praktyczne pani Beaty - mówi prof. Mariusz Klencki.
Podczas uroczystej gali Europejskiego Forum Gospodarczego w dniu 6 grudnia 2010 r. statuetkę Złotego Lidera Innowacji Województwa Łódzkiego otrzymała Katedra Ekofizjologii i Rozwoju Roślin (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska) wraz z Instytutem Sadownictwa i Kwiaciarstwa im. Szczepana Pieniążka.
1 grudnia rozpoczęła się rekrutacja na Uniwersytet Dziecięcy przy Akademii Humanistyczno - Ekonomicznej w Łodzi. Zajęcia dla najmłodszych żaków ruszą od stycznia 2011 r. W programie znajdą się m.in. zagadnienia z chemii, fizyki, psychologii. Dzieci będą mogły dowiedzieć się jak powstaje tęcza, co to znaczy być tolerancyjnym dla innych, czy jak zrobić dzieło sztuki z makulatury.
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso odebrał 11 października tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego. Wygłaszająca laudację prof. Elżbieta Oleksy podkreśliła, że Barroso to polityk "o błyskotliwym przebiegu służby politycznej oraz wzór człowieka sukcesu". \
Setki studentów, atrakcyjne oferty pracy, staży, praktyk oraz wielu wiodących pracodawców regionu łódzkiego i nie tylko. To wszystko już 21 października br. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
"Dlaczego chłopaki nie płaczą, a złość piękności szkodzi?" i "Dlaczego biedronki mają kropki?" - to niektóre tematy wykładów przygotowanych podczas pierwszej edycji Uniwersytetu Łódzkiego dla Dzieci. Zajęcia na łódzkiej uczelni ruszają w październiku i będą bezpłatne.
Program KWERENDA, umożliwia uczonym ze stopniem doktora uzyskać środki na prowadzenie za granicą specjalistycznych kwerend archiwistycznych.
Ponad 200 uczestników z całej Polski i z zagranicy przyjedzie do Łodzi na warsztaty MIKROBIOT 2010. Spotkanie "Mikrobiologia w Ochronie Zdrowia i Środowiska" odbędzie się na Uniwersytecie Łódzkim w dniach 9-10 września.
Zapraszamy do odwiedzenia Uniwersytetu Łódzkiego w ramach akcji Uniwersytet zawsze otwarty. W dogodnym terminie zorganizujemy wycieczkę po obiektach należących do Uniwersytetu: campusie, nowoczesnych salach wykładowych; przygotujemy prezentację, doświadczenia, pokazy czy też wykład z uzgodnionej wcześniej tematyki oraz udzielimy wszelkich potrzebnych informacji związanych z edukacyjną działalnością Uniwersytetu Łódzkiego.
Projekt Governance for Sustainable Development składny przez Biuro Międzynarodowych Projektów Edukacyjnych we współpracy z prof. Zofią Wysokińską, Prorektor ds. współpracy z zagranicą, uzyskał dofinansowanie.
Doktoranci Katedry Technologii Chemicznej i Ochrony Środowiska, Wydziału Chemii UŁ, mgr Katarzyna Soliwoda oraz mgr Jacek Marczak zdobyli 2 równorzędne I miejsca za najlepszy poster na IV Krajowej Konferencji Nanotechnologii NANO 2010.
Od nowego roku akademickiego studenci łódzkiego Uniwersytetu Medycznego zamieszkają w najnowocześniejszym akademiku w Polsce. Nowy dom studencki położony jest niedaleko Uczelni, w samym centrum Łodzi.