NEWSY Łódź
i łódzkie

tag
Na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi pojawiły się pierwsze, wstępne statystyki dotyczące rekrutacji na rok akademicki 2010/11. Warto się z nimi zapoznać.
Doktoranci Katedry Technologii Chemicznej i Ochrony Środowiska, Wydziału Chemii UŁ, mgr Katarzyna Soliwoda oraz mgr Jacek Marczak zdobyli 2 równorzędne I miejsca w konkursie na najlepszy poster na IV Krajowej Konferencji Nanotechnologii NANO 2010.
Uniwersytet Łódzki organizuje wystawę fotograficzną. Otwarcie nastąpi 28 czerwca o godz. 11.00.
Ponad 400 uczniów 5. i 6. klas szkoły podstawowej z Warszawy, Katowic, Białegostoku i Bełchatowa zakończyło letni semestr Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego (EUD) - poinformowała Agnieszka Orzeszkowska z Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych. To właśnie ta instytucja, wraz ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku oraz Urzędem Miasta Bełchatowa, jest inicjatorem i realizatorem projektu EUD.
15 czerwca 2010 roku w Rektoracie Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia tytułów Partnera Innowacyjnej Edukacji UŁ przedstawicielom największych firm regionu łódzkiego. Ceremonia połączona była z wykładem eksperckim „Relacje przedsiębiorstwo – urząd skarbowy, współpraca czy konflikt?”.
Nakładem wydawnictwa Primum Verbum ukazała się książka K. Kołodziej i M. Kronenberga pt. "Zabytkowe przestrzenie Uniwersytetu Łódzkiego".
Miło nam poinformować, że Uniwersytet Łódzki został wybrany UCZELNIĄ ROKU w plebiscycie Łódzkiego Studenckiego Forum Business Centre Club.
Lipdub na Uniwersytecie Łódzkim to kilkuminutowy teledysk mający służyć promocji krajowej i zagranicznej naszej uczelni. Lipdub jest jednym z najnowszych i najbardziej popularnych ostatnio na świecie narzędzi promocji uczelni.
Już 24 maja w godzinach 13.30 - 14.00 studenci, absolwenci, pracownicy i miłośnicy Uniwersytetu Łódzkiego staną ramię w ramię do wspólnej fotografii. Koniecznie i Ty dołącz do rodzinnej fotografii Uniwersytetu Łódzkiego!
Uniwersytet Łódzki znajduje się w grupie dziesięciu uczelni, które przyłączyły się do inicjatywy Związku Banku Polskich, Biura Informacji Kredytowej, InfoMonitora Biura Informacji Gospodarczej i Krajowej Izby Rozliczeniowej, mającej na celu poszerzanie wiedzy w zakresie wykorzystania informacji finansowych i narzędzi e-gospodarki w nowoczesnym biznesie.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi i Kazachski Uniwersytet Ekonomii, Finansów i Handlu Międzynarodowego będą ze sobą współpracować. Głównym celem tej współpracy ma być utworzenie Uniwersytetu kazachsko-polskiego w stolicy Kazachstanu Astanie.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi podpisała porozumienie o współpracy z Kazachskim Uniwersytetem Ekonomii, Finansów i Handlu Międzynarodowego.
W auli im. Wacława Szuberta odbyło się specjalne posiedzenie Senatu Uniwersytetu Łódzkiego poświęcone upamiętnieniu ofiar niedawnej tragedii pod Smoleńskiem. Uczestniczyli w nim metropolita łódzki arcybiskup Władysław Ziółek oraz profesorowie: Michał Seweryński, Zbigniew Hajn i Zbigniew Rau, którzy wspominali ofiary tragicznego wypadku.
Prawdopodobnie w Dniu Edukacji Narodowej - 14 października - odbędzie się uroczystość wręczenia doktoratu honoris causa Uniwersytetu Łódzkiego przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Manuelowi Barroso - poinformował rzecznik uczelni Tomasz Boruszczak.
Senat Uniwersytetu Łódzkiego zdecyduje, czy przyznać tytuły doktora honoris causa przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jose Manuelowi Barroso oraz byłemu burmistrzowi Nowego Jorku Rudolphowi Giulianiemu. Z wnioskiem o wszczęcie postępowania o przyznanie h.c. szefowi KE wystąpiła Rada Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, a o uhonorowanie Giulianiego zabiega Wydział Prawa i Administracji
Rektor Uniwersytetu Łódzkiego serdecznie zaprasza na spotkanie studentów i całej społeczności akademickiej Łodzi z Marszałkiem Sejmu RP, Bronisławem Komorowskim.
Gościem Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Uniwersytetu Łódzkiego był Ambasador Izraela w Polsce.
Ponad 72 mln złotych kosztować będzie dokończenie budowy i wyposażenie części dydaktycznej Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zakończenie budowy przewidziano na połowę 2012 roku. Większość środków na inwestycję pochodzić będzie z funduszy unijnych.
Ponad 72 mln złotych kosztować będzie dokończenie budowy i wyposażenie części dydaktycznej Centrum Kliniczno-Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Zakończenie budowy przewidziano na połowę 2012 roku. Większość środków na inwestycję pochodzić będzie z funduszy unijnych.
Została podpisana umowa między Uniwersytetem Łódzkim i państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Fundusz przyznał kwotę 351 929,00 zł na dofinansowanie zakupu i montażu urządzeń wspomagających słyszenie i widzenie dla naszych studentów.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności