12 listopada 2005 (sobota)
(Archiwum)

"Rockowisko - 25 lat później"

Najbardziej znany obok Jarocina festiwal rockowy lat 80. zmartwychwstaje w Łodzi.
Imprezę "Rockowisko - 25 lat później" przygotowuje łódzka Agencja Koncertowa "De'kompresja"

Rocznicowe "Rockowisko" zaplanowano na 12 listopada. Gwiazdami ośmiogodzinnego koncertu mają być TSA, Dżem i Perfect. Poza tym wystąpią KSU i Armia oraz debiutanci Freak Of Nature, t.h.o.r.n. i Obraski. Zespoły zagrają w łódzkiej hali sportowej. Bilety na "Rockowisko" trafią do sprzedaży jeszcze we wrześniu. Do hali wejdzie 8 tys. widzów.


Pierwsze "Rockowisko" miało miejsce w 1980 r., a ostatnie w 1986 r. Podczas trzydniowej imprezy występowali debiutanci i znane gwiazdy. Na czas "Rockowiska" Łódź stawała się stolicą polskiego rocka. Na festiwal przyjeżdżało kilkanaście tysięcy fanów i najbardziej liczący się ludzie z branży muzycznej. To tutaj takie zespoły jak Oddział Zamknięty czy Republika zaczynały wielkie kariery.



ostatnia aktualizacja: 2005-09-17
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Łodzi i okolicy
25 czerwca 2026 (czwartek), godz. 12:00
Fotofestiwal 2026: 25 czerwca
25 czerwca 2026 (czwartek), godz. 19:00
Diva Show
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 26 czerwca
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 18:00
Ravekjavik Forever
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Diva Show
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 20:00
No exit - bez wyjścia
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 27 czerwca
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 19:00
Misery
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 20:00
HOTéLOVE Story - komedia romantyczna
28 czerwca 2026 (niedziela), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 28 czerwca
Polityka Prywatności