07 stycznia 2011 (piątek), godz. 19:07

Ożenek - premiera

Przezabawna komedia pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań fabularnych.

Iwan Kuźmicz Podkolesin, podstarzały kawaler piastujący wysokie stanowisko urzędnicze, gorąco namawiany przez przyjaciela Koczkariowa, postanawia się ożenić. Do sprawy zabiera się w sposób niezmiernie oryginalny, a gdy już zdecyduje się na ożenek, w chwili przedślubnej samotności dochodzi nawet do wniosku, że małżeństwo to najpiękniejsza rzecz pod słońcem i żałuje, że tak długo z nim zwlekał.. Zaraz potem jednak, ochłonąwszy z wrażenia i egzaltacji, robi coś, co oględnie można by wyrazić słowami: "Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe"...
„Ożenek” to sztuka, która nieodmiennie cieszy się uznaniem publiczności. Ukazuje matrymonialną giełdę, na której można zyskać majątek i stracić złudzenia. Jest przy tym pełna przeciwieństw, błyskotliwych dialogów, doskonale poprowadzonych postaci.

Premiera 7 stycznia 2011 r.,  października 2010 r., duża scena Teatru Studyjnego.

Grigorij Lifanov - aktor, reżyser, wykładowca sztuki aktorskiej. Absolwent Rosyjskiej Akademii Sztuki Teatralnej w Moskwie i Teatralnej Wyższej Szkoły im. Szczukina (przy Państwowym Teatrze Akademickim im. E. Wachtangowa). W swoim dorobku aktorskim ma m.in. role Andrzeja Prozorowa w Trzech siostrach Czechowa, Hamleta w Rosencrantz i Guildenstern nie żyją T. Stopparda, Piotra Trofimowa w Wiśniowym sadzie Czechowa.
Jest wykładowcą sztuki aktorskiej Rosyjskiego Państwowego Instytutu Kinematografii im. S.A. Gerasimowa – VGIK, sprawował także funkcję dyrektora artystycznego i głównego reżysera w teatrze w Jekaterinburgu (1997-1999).

Wyreżyserował m.in. Don Juana Moliera, Ostrożnie – dzieci! Gorkiego, Dni naszego życia Andriejewa, Boboka Dostojewskiego w Jekatinburskim Państwowym Teatrze Lalkowym, Mistrza i Małgorzatę Bułhakowa w poznańskim Teatrze Polskim.
W 2007 roku zrealizował w PWSFTviT w Łodzi przedstawienie dyplomowe Bobok Dostojewskiego, w którym za tytułową rolę student Wydziału Aktorskiego Łukasz Chrzuszcz otrzymał Złotą Maskę – najwyższe wyróżnienie przyznawane przez łódzkich krytyków dla najlepszego łódzkiego aktora. W ubiegłym sezonie ze studentami Wydziału Aktorskiego PWSFTviT  przygotował przedstawienie Gąska Nikołaja Kolady.


ostatnia zmiana: 2010-12-14
Komentarze
Polityka Prywatności