5 stycznia 2012 (czwartek)
(Archiwum)

Wielki Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa!

kategoria: koncerty

Ten jedyny w swoim rodzaju koncert, prezentowany w wielu krajach Europy, zgromadził do tej pory ponad czteromilionową widownię. Teraz mogą do niej dołączyć również polscy melomani.

Strauss Festival Orchestra przedstawi porywającą muzykę epoki Franciszka Józefa I i przeniesie słuchaczy do roztańczonego cesarskiego Wiednia.
Jednocześnie stylizowane układy choreograficzne i wysmakowane kostiumy  prezentowane przez Strauss Festival Ballet Ensemble przekształcą koncert w niezapomniany spektakl. W programie wieczoru znalazly się między innymi tak słynne kompozycje rodziny Straussów jak: uwertury do operetek "Baron Cygański" i "Zemsta Nietoperza", walce „ Wiedeńska Krew” i „Gazetki Poranne”, oraz liczne polki, galopy i marsze. Nie zabraknie oczywiście słynnego walca “Nad modrym Dunajem” i “Marsza Radetzkiego”  

Koncert Galowy muzyki Johanna Straussa to projekt artystyczny zrealizowany we współpracy z wieloma renomowanymi zespołami muzycznymi całej Europy.   
Jego celem jest zaprezentowanie szerokiej publiczności muzyki rodziny Straussów. Koncerty tradycyjnie odbywają się na początku Nowego Roku.    

Strauss Festival Orchestra  z ogromnym powodzeniem występowała w najbardziej renomowanych europejskich salach koncertowych, takich jak:  Concertgebouw  w Amsterdamie, Filharmonia w Berlinie, Gewandhaus w Lipsku, Musikhalle w Hamburgu, Auditorium Parco della Musica w Rzymie, Tonhalle w Zurychu, Konserthus w Oslo, Finlandia Hall w Helsinkach, Coliseu dos Recreios w Lizbonie, Gran Teatre del Liceu, Palau de la Música i l’Auditori w Barcelonie, Auditorio Nacional de Música w Madrycie, a także el Palacio Euskalduna w Bilbao.

Tym razem prawie stuosobowy zespół poprowadzi dyrygent Aleksiej Shakura, absolwent  Konserwatorium im Rachmaninowa w Rostowie. Solistką wieczoru będzie Natalia Dmitriewskaja, utalentowana rosyjska śpiewaczka  młodego pokolenia, laureatka Pierwszego Międzynarodowego Konkursu  Śpiewaków Operowych Galiny Wiszniewskiej w 2006 roku.  

Połączenie Strauss Festival Orchestra i Strauss Festival Ballet Ensemble gwarantuje, że Wielki Koncert Galowy stanie się dla Państwa niezapomnianym wydarzeniem artystycznym otwierającym Nowy Rok.

5 stycznia, Łódź, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, godz. 20;

ostatnia aktualizacja: 2011-12-14
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Łodzi i okolicy
27 marca 2026 (piątek), godz. 19:00
1968// biegnij, mała, biegnij
27 marca 2026 (piątek), godz. 19:07
IFIGENIA reż. Ewa Galica
27 marca 2026 (piątek), godz. 19:15
Wszystko o kobietach
27 marca 2026 (piątek), godz. 20:00
Kryminał improwizowany
27 marca 2026 (piątek), godz. 20:00
ŁĄKI ŁAN | ŁÓDŹ | SCENOGRAFIA
28 marca 2026 (sobota), godz. 16:00
Kura na plecach
28 marca 2026 (sobota), godz. 16:00
Lacrimosa – koncert pasyjny
28 marca 2026 (sobota), godz. 18:00
BOND & BEYOND
28 marca 2026 (sobota), godz. 19:00
1968// biegnij, mała, biegnij
Polityka Prywatności