17-18 stycznia 2013
(Archiwum)

IV Festiwal studenckich kół naukowych

Targi Edukacyjne i Drzwi Otwarte w Politechnice Łódzkiej. Projektowanie robotów, oglądanie świata przez chemiczne okulary, wykorzystanie miodu do pielęgnacji urody – to tylko niektóre z kilkunastu propozycji, które Politechnika zaprezentuje podczas dwóch dni IV już Festiwalu Kół Naukowych.

17-18 stycznia 2013 r. (czwartek, piątek)  – godz. 9.00-15.00

Uroczyste otwarcie Targów 17 stycznia - godz. 9:30

Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki,
hol na parterze (ul. Stefanowskiego 18/20)

Tylko u nas uczestnicy będą mogli poznać wybuchową stronę chemii. Atmosferę podgrzewać będą ogniste fale, błędne ognie, fotobłyski i wulkany.

Barwną i szaloną stronę fizyki zaprezentują studenci z Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej, a żacy z Wydziału Mechanicznego zabiorą nas w podróż do świata ekotechnologii.

Miodowy alarm obowiązywać będzie na stoisku Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności, gdzie poznamy nie tylko sposoby na pielęgnację urody, ale także receptury półtoraków, dwójniaków, trójniaków czy czwórniaków.

Studenci z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów wprowadzą uczniów w klimat XIX-wiecznej Łodzi, a na specjalnie przygotowanych warsztatach każdy będzie mógł wcielić się w rolę designera i zaprojektować super gadżet Festiwalu.

Możliwość zaprogramowania robota zapewnią studenci Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, a Kolegium Gospodarki Przestrzennej stworzy z uczniami makietę wymarzonego miasta.

Wielodźwięcznie i wielokulturowo będzie natomiast na stoisku IFE (Centrum Kształcenia Międzynarodowego), gdzie zagramy w stereotypy i przekonamy się, że nic tak nie zmienia naszego spojrzenia na świat jak wyjazd w ramach programu Erasmus.

Oczywiście nie zabraknie nas w eterze Radia ŻAK, które będzie obecne podczas trwania całego Festiwalu.

Proponujemy też wycieczkę po nowoczesnej Bibliotece PŁ.

Jak co roku obok wykładów, warsztatów czy doświadczeń naukowych, będzie można zasięgnąć informacji o rekrutacji, programach studiów i jednostkach wspierających ofertę edukacyjną Politechniki Łódzkiej.


opublikowano: 2013-01-09
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Łodzi i okolicy
23 sierpnia 2026 (niedziela), godz. 16:00
RPS''26: "Brainrot" | spektakl | PREMIERA
23 sierpnia 2026 (niedziela), godz. 16:00
Wymyślanka - bajka improwizowana | Kosmiczna opowieść
23 sierpnia 2026 (niedziela), godz. 18:00
RPS''26: "Grief//bot" | spektakl
23 sierpnia 2026 (niedziela), godz. 20:00
RPS''26: "Grzech Pychy" | spektakl
27 sierpnia 2026 (czwartek), godz. 12:00
RPS''26: "Piste, piste, piste" | spektakl
27 sierpnia 2026 (czwartek), godz. 17:00
RPS''26: "Piste, piste, piste" | spektakl
27 sierpnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
RPS''26: "Common Ground" | spektakl
28 sierpnia 2026 (piątek), godz. 18:00
RPS''26: "Spektrum" | spektakl
28 sierpnia 2026 (piątek), godz. 20:00
IMPRO Atak!
28 sierpnia 2026 (piątek), godz. 20:00
RPS''26: "ON (BAZ)AIR" | spektakl
Polityka Prywatności