W poniedziałek, 25 lutego, rozpoczyna się druga edycja projektu edukacyjnego Akademia Polskiego Filmu. W planach kolejne 24 projekcje filmowe oraz 14 wykładów wybitnych filmoznawców z całej Polski. Karnety do kupienia w kasie kina Kinematograf. Ilość miejsc ograniczona.
Akademia Polskiego Filmu z semestru na semestr cieszy się coraz większym powodzeniem wśród łodzian. Dwuletni kurs historii polskiego kina pozwala na przeżycie niezwykłej przygody z tak fascynującą dziedziną, jaką jest polska kinematografia. W poprzednich semestrach studenci mogli zapoznać się z frapującymi początkami polskiego kina, skonfrontować się z osiągnięciami polskiej szkoły filmowej oraz kina autorskiego czasów „małej stabilizacji”. Teraz przyszedł czas na dokonania twórców lat siedemdziesiątych.
W rozpoczynającym się niebawem semestrze zaprezentowane zostaną dzieła zarówno uznanych już wówczas twórców (Andrzej Wajda, Wojciech Jerzy Has, Kazimierz Kutz), jak i reżyserów młodego pokolenia, proponujących autorską, niepokorną wizję kina, które z czasem zaczęto określać kinem moralnego niepokoju (oprócz debiutującego jeszcze w poprzedniej dekadzie Zanussiego m.in. Feliks Falk i Agnieszka Holland). W programie trzeciego semestru Akademii znalazły się najważniejsze tytuły tej wyjątkowej ery polskiego kina – wśród nich m.in. „Amator” Kieślowskiego, „Ziemia obiecana” Wajdy i „Miś” Barei. O filmach opowiedzą najwybitniejsi filmoznawcy z całej Polski – tacy jak prof. Tadeusz Lubelski, prof. Tadeusz Lubelski, prof. Alicja Helman czy prof. Piotr Zwierzchowski.
Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17 w kinie Kinematograf (pl. Zwycięstwa 1).
UWAGA! Ze względu na niewielkie rozmiary sali kinowej w kinie Kinematograf ilość miejsc na zajęcia jest ograniczona, zatem osoby zainteresowane uczestnictwem w Akademii prosimy o zakup karnetów z wyprzedzeniem.
Więcej informacji: www.akademiapolskiegofilmu.pl/