Już w połowie stycznia rusza druga odsłona projektu „Spragnieni Lata” - najbardziej orzeźwiającej trasy koncertowej w Polsce. Tym razem największe miasta odwiedzą Marika i L.U.C – wyjątkowo energetyczne i charyzmatyczne osobowości krajowej sceny muzycznej, którym nie oprą się największe zimowe mrozy! 31.01 – Łódź – Wytwórnia
Wakacyjna trasa "Spragnieni Lata" zapewniła ogromną porcję energetyzujących emocji. Zima zapowiada się równie gorąco i jabłkowo! Gwiazdami wakacyjnej odsłony touru byli Natalia Przybysz i Tymon Tymański. W karnawałowej edycji swoje premierowe materiały zaprezentują dwa wulkany energii - Marika i L.U.C, a nad temperaturą całego przedsięwzięcia czuwać będzie Tymon Tymański - tym razem debiutujący w roli Dyrektora Artystycznego wydarzenia.
"Spragnieni Lata" to projekt o ogromnym potencjale. Łączy artystów ponad zwykłymi muzycznymi podziałami, pozwala na swobodną twórczą ekspresję i wreszcie wyzwala niesamowitą, pozytywną energię w ludziach! A wszystko to w niezwykle gorącej atmosferze, chłodzonej przez Cydr Lubelski. Jestem przekonany, że zimowa edycja trasy, ze wspaniałymi, porywającymi muzykami, osiągnie jeszcze większy sukces - podkreśla Tymon Tymański, który osobiście brał udział w skompletowaniu muzycznego składu trasy.
Podczas najbardziej orzeźwiającego wydarzenia tej zimy dominować będą klubowe aranżacje z mocnymi bitami, intensywnym elektronicznym brzmieniem i świetnymi autorskimi tekstami. Marika i L.U.C to performerzy, których łączy ogromny temperament i zamiłowanie do twórczego eksperymentowania z różnymi stylami muzycznymi. Obydwoje wystąpią z nowymi materiałami: "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" i "Marika Elektronicznie". Jedno jest pewne - ten duet to prawdziwa bomba energetyczna i gwarancja najlepszej, karnawałowej i oczywiście mega jabłkowej zabawy!
Trasa "Spragnieni lata" startuje 16 stycznia koncertem w Poznaniu, a zakończy się 5 lutego w Warszawie. Po drodze odwiedzi Sopot (17.01), Wrocław (30.01), Łódź (31.01) i Kraków (4.02).
Międzypokoleniowy dialog muzyczny
Czy dzisiejsze narcystyczne pokolenie selfie jest w stanie zbudować głęboki związek? Nad tym niełatwym problemem zastanawia się L.U.C w niezwykle osobistym albumie "REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie", który, jak przyznaje sam artysta, stworzył w bardzo trudnym dla siebie okresie. Materiał opiera na dialogu hip-hopowych zwrotek z refrenami piosenek z lat 70-tych i 80-tych takich artystów, jak Magda Umer, Halina Frąckowiak czy Staszek Soyka.
"REFlekcje o miłości apdejtowanej selfie" to album o miłości, rozstaniu i pokoleniu dzisiejszych trzydziestolatków, ale jednocześnie efekt ponadpokoleniowego porozumienia artystów. To, że udało mi się uzyskać zgody na wykorzystanie kompozycji od każdej osoby, z którą się skontaktowałem, dowodzi niezwykle silnej więzi, jaka łączy muzyków wszystkich generacji. Dzięki temu powstał album bardzo dla mnie osobisty, ale jednocześnie łączący energię wszystkich tych ludzi. Mam nadzieję, że słuchanie tego materiału da wielu osobom takiego energetycznego kopa, jakiego dał mnie samemu w trudnym dla mnie czasie - mówi Łukasz L.U.C Rostkowski.
Do pracy nad powstaniem krążka zaproszeni zostali również twórcy najmłodszego pokolenia, tacy jak K2, Mesajah, Rahim, MCSilk i Buka, a także kultowa piosenkarka Krystyna Prońko.
Łukasz L.U.C Rostkowski to kompozytor, autor tekstów, wokalista, nazywany przez media artystą XXI wieku, ale jednocześnie performer, magister prawa i reżyser wideoklipów oraz koncertów. W trakcie swojej 11-letniej kariery solowej nagrał w sumie 12 płyt i zdobył wiele muzycznych nagród. Jest znany z przekraczania granic gatunków muzycznych i łączenia różnych dziedzin sztuki.
Koncertowy żywioł - tak pokrótce można scharakteryzować tę niezwykle żywiołową wokalistkę, która od ponad dekady magnetyzuje publiczność, wykonując utwory z pogranicza muzyki pop, reggae, dancehall, soul i funk - zawsze z takim samym ogromnym ładunkiem emocji. Tym razem Marika prezentuje swoje nowe, klubowe oblicze - w mocnych, transowych, elektronicznych aranżacjach.
Materiał "Marika Elektronicznie" to efekt mojej ostatniej fascynacji elektronicznymi brzmieniami. Staram się wciąż poszukiwać nowych form ekspresji, a w tym momencie to, co mam do przekazania publiczności, zyskuje najlepszy wyraz właśnie w tego typu aranżacjach. Zima to po prostu czas, w którym szczególnie stawiam na pozytywne emocje i energetyzujące rytmy - mówi sama artystka.
Pochodząca z Łomży Marta Kosakowska zadebiutowała w 2002 roku z zespołem Bass Medium Trinity. Od tamtej pory eksperymentowała z wieloma stylami, na dłużej wiążąc się ze sceną reggae, która okrzyknęła ją Pierwszą Damą Polskiego Reggae. Nagrała 6 albumów, którymi zyskała sobie duże uznanie krytyków. Występowała m.in. z takimi artystami jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman czy Macy Gray. Spełnia się również jako dziennikarka i prezenterka muzyczna.
Za "Spragnionymi Lata" muzykami podążać będą strefy Cydru Lubelskiego, który wspiera wszystkie ciekawe projekty artystyczne.