www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
15-17.09.2017

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

kategoria: festiwale

W dniach 15-17 września 2017 w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się 28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. To największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciągające każdorazowo rzecze miłośników obrazkowych historii i video-rozrywki. Głównymi sponsorami festiwalu, podobnie jak w latach poprzednich, są firma Atlas oraz Stacja Nowa Gdynia.

Święto pasjonatów

Program festiwalu, jak co roku, obfituje w liczne atrakcje, w tym między innymi spotkania z twórcami i turnieje gier. Zbudowany jest z wielu elementów. Wśród najważniejszych można wymienić: strefę komiksu, strefę gier, strefę targową, międzynarodowy konkurs na krótką formę komiksową, wystawy - zlokalizowane w różnych punktach miasta, warsztaty - rysunkowe i scenariuszowe, strefę Star Wars - skierowaną do miłośników Gwiezdnych Wojen, strefę Manga Corner - dla wielbicieli komiksu japońskiego oraz Cosplay, czyli konkurs na najlepsze przebranie za postać ze świata komiksu lub gier.

W ramach licznych imprez towarzyszących tegorocznemu festiwalowi zorganiowazno między innymi wystawę o świecie kultowych komiksowych bohaterów Tytusa, Romka i A'Tomka oraz Promised Land Art Festival - międynarodową konferencję i warsztaty poświęcone grafice komputerowej, efektom specjalnym i sztuce animacji.

Wspieranie pasji

Grupa Atlas, będąca głównym sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, od początku swego istnienia pozostaje wierna idei wspierania pasji - w różnych dziedzinach. Pozostając liderem na rynku producentów chemii budowlanej, Atlas aktywnie troszczy się nie tylko o rozwój i najwyższą jakość swoich produktów, ale również aktywnie włącza się w cenne inicjatywy - zarówno te dla lokalnej społeczności, jak i o charakterze globalnym. Jedną z nich jest właśnie Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, organizowany przez "EC1 Łódź - Miasto Kultury" oraz Stowarzyszenie Twórców "Contur".


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-11 15:25:24
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
uns_220.gif
220_300_pol.jpg
AHE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura
miniatura