Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-03-09

Corning Academy wraca na Politechnikę Łódzką

21 listopada podczas Corning Day przedstawiciele amerykańskiej firmy Corning spotkają się z przyszłymi inżynierami na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.

Studenci będą mogli porozmawiać z pracownikami firmy na temat oferty stażowej i możliwości pracy w przedsiębiorstwie. Corning Day to również świetna okazja, aby dowiedzieć się więcej odnośnie zbliżających się warsztatów w ramach Corning Academy.

 Wszystkich zainteresowanych możliwościami rozwoju w Corning firma zaprasza na stoisko informacyjne 21 listopada (wtorek) od godz. 9:30 do godz. 14:30. Pracownicy będą czekać na studentów na parterze w budynku a22.

 Warsztaty na temat metodologii DMAIC

 Równolegle do wydarzenia wystartują zapisy na warsztaty z cyklu Corning Academy, które odbędą się 28 listopada w godz. 10:00 do 13:00, w Sali Rady Wydziału w budynku A18 na pierwszym piętrze. Tematem pierwszego spotkania będzie zarządzanie projektami – poprowadzi je kierownik działu inżynieryjnego, Katarzyna Adamowicz wraz ze swoim zespołem. W ramach warsztatów studenci poznają praktyczne wykorzystanie metodologii DMAIC na konkretnych przykładach biznesowych. Nowe umiejętności będą mieli okazję sprawdzić podczas zadań w grupach. Oprócz zdobycia wiedzy merytorycznej warto wziąć udział w Corning Academy, ponieważ firma prowadzi rekrutację na programy stażowe, a celem warsztatów jest znalezienie najlepszych talentów. „Współpraca  z Politechniką Łódzką jest dla nas kluczowa, ponieważ to właśnie z tej uczelni rekrutujemy młodych inżynierów do pracy w Corning. Chcemy pokazać młodym ludziom, że po ukończeniu studiów wcale nie muszą wyjeżdżać z Łodzi, ponieważ tutaj również czekają na nich atrakcyjne oferty pracy przy innowacyjnych projektach” – mówi Marek Gagis, dyrektor zakładu Corning. Zapisy na warsztaty prowadzone są drogą elektroniczną: https://corning-zarzadzanie-prrojektami.questionpro.com

 Staż w dziale Badań i Rozwoju Corning

 Wśród aktualnych ofert dla studentów, Corning poszukuje stażystów do działu R&D, który w tym roku świętuje swój jubileusz. „W ubiegłym roku globalną siecią IP przesłano 1.2 ZB (zettabajtów) danych, a liczba urządzeń podłączonych do sieci w 2021 roku przekroczy 27 miliardów, czyli więcej niż trzykrotność ziemskiej populacji. Przesyłanie tak dużej ilości informacji jest możliwe dzięki światłowodom, których metodę produkcji opracował Corning. Włókno szklane o średnicy zbliżonej do ludzkiego włosa pozwala przesłać tyle samo informacji, co 400 tysięcy skrętek miedzianych i właśnie technologiami światłowodowymi zajmują się inżynierowie pracujący w dziale Badań i Rozwoju w oddziale w Strykowie. Podczas 10 lat naszej działalności uzyskaliśmy ponad 40 międzynarodowych patentów, a kolejne 50 aplikacji oczekuje w Urzędzie Patentowym” – mówi dr inż. Grzegorz Tosik, menedżer w Dziale Badań i Rozwoju.

 O firmie:

Corning jest liderem kompleksowych rozwiązań optycznych dla przemysłu telekomunikacyjnego. Od wielu lat współpracuje z Politechniką Łódzką, angażując się w kształcenie przyszłych inżynierów. Firma prowadzi działania w obrębie różnorodności, promując kobiety na inżynierskich stanowiskach poprzez akcję „Dziewczyny na Politechniki”. W tym roku Amerykańskie przedsiębiorstwo po raz pierwszy zostało sponsorem charytatywnej, biznesowej sztafety – Łódź Business Run.

 

dodane przez prmjcc


data ostatniej modyfikacji: 2017-11-20 09:14:06
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
UNS_220.jpg
AHE_220.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura wydział Wzornictwa, autor: Marek Żermoski
 
Polityka Prywatności