Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
11 i 15.04.2019

„What’s on Earth” – Studencki Festiwal Myśli Zrównoważonych

Slajd_2

„What’s on Earth” – Studencki Festiwal Myśli Zrównoważonych odbędzie się 11 i 15 kwietnia na Wydziale Ekonomiczno Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

SKN Inwestor to jedna z największych i najprężniej działających organizacji studenckich na Wydziale Ekonomiczno – Socjologicznym UŁ. Każdego roku członkowie Inwestora przygotowują co najmniej 10 niezwykłych projektów, w których udział biorą tysiące studentów z całej Polski. Nasze najważniejsze cele to: tworzenie aktywnego środowiska studenckiego, szerzenie wiedzy z zakresu inwestycji i doradztwa biznesowego, budowanie trwałych relacji między środowiskiem akademickim i biznesowym oraz umacnianie więzi społecznych.

  1. Zasięg terytorialny wydarzenia:

Wydarzenie ma charakter lokalny, jednak mamy nadzieję, że swoim zasięgiem promocyjnym dotrze do studentów z całego kraju, tym samym nakłaniając ich do śledzenia dalszych losów projektu, udziału w kolejnych edycjach.

  1. Cele wydarzenia/imprezy:

Festiwal Myśli Zrównoważonych „What’s on Earth” – to spotkanie przedstawicieli polskiego biznesu z ambitnymi studentami polskich uczelni. Celem projektu jest pokazanie roli CSRu w rozwoju gospodarki, ekonomii, a także odpowiedzialnego społeczeństwa. Festiwal Myśli Zrównoważonych ma być przestrzenią wolnego wyrażania swojego zdania, konfrontacji wielu punktów widzenia oraz impulsem, który zachęci do poruszania tematów dotyczących odpowiedzialnego biznesu także w środowisku akademickim. Chcemy, by przekazywana wiedza była atrakcyjna a jednocześnie łatwa do rozumienia i przyswojenia. Pragniemy inspirować, edukując. Odpowiedzialne prowadzenie biznesu ma w naszych oczach realny wpływ na funkcjonowanie oraz poglądy współczesnego społeczeństwa. Dzięki stworzeniu przestrzeni do dyskusji w środowisku akademickim o faktycznych działaniach – zarówno największych jak i lokalnych przedsiębiorców, chcemy zwiększyć świadomość naszych rówieśników o aktywnościach podejmowanych w globalnej perspektywie.

  1. Do kogo jest kierowane wydarzenie i jaka jest planowana liczba uczestników:

Uczestnikami festiwalu będą osoby młode – rozpoczynające swoją karierę zawodową. Cenią sobie niezależność, mają szerokie zainteresowania, nie lubią monotonii. Studenci zarówno łódzkich, jak i ogólnopolskich uczelni. Ludzie, którzy myślą nieszablonowo, chcą odpowiedzialnie kształtować otaczającą ich rzeczywistość. ( +100 uczestników)

  1. Źródła finansowania wydarzenia:

Cały festiwal jest tworzony w oparciu o koncept "Sharing Economy". Od wartości materialnej - dużo bardziej cenimy sobie wartość merytoryczną oraz potencjał ludzki prezentowany podczas tego wydarzenia. Wszystkie środki finansowe, które otrzymaliśmy na realizację festiwalu, pochodzą od reprezentantów władz uczelni oraz od partnerów biznesowych.

  1. Czy udział w wydarzeniu jest odpłatny?

Nie – każdy zainteresowany może wziąć udział w naszych wydarzeniach.


data ostatniej modyfikacji: 2019-04-08 13:44:37
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
WSSIP_220.jpg
UNS_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności