Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
14-19.10.2019

Firma Atlas sponsorem VI Rubinstein Piano Festiwal 14-19 października muzycznym świętem Maestro Rubinsteina w Łodzi

kategoria: festiwale

Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina to wydarzenie, które od 2008 roku obecne jest w kalendarzach ważnych, odbywających się cykliczne w Łodzi imprez. Już po raz czwarty w gronie sponsorów znalazła się firma Atlas, dla której wsparcie i promocja szeroko pojętej kultury i sztuki, szczególnie w ujęciu lokalnym, są równie ważne, jak codzienna działalność biznesowa.

Artur Rubinstein, urodzony w Łodzi polski pianista pochodzenia żydowskiego, to postać szczególnie ważna dla miasta i regionu. Nazywany „królem fortepianu”, jako artysta i wirtuoz, wzbudzał zachwyt swoimi aranżacjami muzyki Chopina, Brahmsa, Schuberta czy Szymanowskiego. W swojej międzynarodowej, 80-letniej karierze wystąpił przed szeroką publicznością na całym świecie ponad 6000 razy.

Dzięki odbywającemu się co dwa lata Festiwalowi Muzycznemu im. Artura Rubinsteina, którego sponsorem od 2013 roku jest firma Atlas, wydarzenie zyskuje dodatkowy, ponadczasowy wymiar. Za sprawą światowej sławy uczestników pozwala w wyjątkowy sposób dotknąć tego, z czego słynął Maestro Rubinstein – fantazji, poetyckości oraz umiłowania muzyki i życia.

Swoją obecność podczas tegorocznego wydarzenia potwierdzili m.in. Paweł Wakarecy – laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie w 2010 roku, Szymon Nehring –zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. A. Rubinsteina w Tel Awiwie a jednocześnie laureat Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2015 roku, czy Sergei Tarasov – kolejny laureat mistrzowskiego konkursu pianistycznego im. A. Rubinsteina w Tel Awiwie.

Atlas, od początku swojej działalności, aktywnie angażuje się w wydarzenia, których celem jest służenie społeczeństwu. Korzenie naszego przedsiębiorstwa są łódzkie, zatem szczególnie istotne są dla nas te wydarzenia, które podkreślają, jak ważną rolę pełniła i pełni dziś Łódź oraz pochodzący z niej artyści. Stąd też nasze sponsorskie zaangażowanie, już po raz czwarty, w Festiwal Muzyczny im. Artura Rubinsteina – powiedział Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju Atlas.

VI Rubinstein Piano Festiwal odbędzie się w dniach 14-19 października w Łodzi.
Szczegółowe informacje nt. wydarzenia znaleźć można na www.arturrubinstein.pl/festiwal.


data ostatniej modyfikacji: 2019-09-12 13:30:25
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
UNS_220.jpg
WSSIP_220.jpg
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Budynek WSB w Poznaniu
miniatura Kampusu WSB we Wrocławiu - 3
miniatura Uniwersytet Jagielloński
 
Polityka Prywatności