Miejsce: Klub Wytwórnia
Łódź, ul. Łąkowa 29
Cena biletu Miejsce siedzące: 130 PLN
PETTER ELDH & KOMA SAXO, INTL. JAZZ PLATFORM
Koncert będzie zorganizowany zgodnie z obecnym reżimem sanitarnym oraz wytycznymi dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2 w Polsce. Do sprzedaży wprowadzona zostanie jedynie połowa dostępnych miejsc w Wytwórni.
Prosimy o zachowanie paragonu fiskalnego, który jest podstawą do zwrotu pieniędzy w przypadku odwołania koncertu! (Regulamin klubu)
BILETY ULGOWE PRZYSŁUGUJĄ:
Posiadaczom Karty Klubu Wytwórnia
Posiadaczom Karty Selgros Partner
Posiadaczom Elektronicznej Migawki MPK
Posiadaczom Karty Młodzi w Łodzi
W pierwszej części wieczoru zobaczymy uczestników warsztatów INTL Jazz Platform i ich mistrzów. Druga część wieczoru będzie należeć do kwintetu Koma Saxo, założonego przez wizjonera, szwedzkiego basistę i producenta - Pettera Eldha.
CZĘŚĆ I: KONCERT FINAŁOWY INTL JAZZ PLATFORM– KONCERT UCZESTNIKÓW
Jak co roku Letnia Akademia Jazzu zachęca młodych, obiecujących artystów jazzowych do szlifowania talentu, zbierania nowych, muzycznych doświadczeń, rozwoju swoich umiejętności oraz obcowania z profesjonalną sceną w ramach kreatywnych warsztatów INTL JAZZ PLATFORM. W tym roku odbywa się już ich ósma edycja! Cztery dni intensywnego muzykowania pod okiem wybitnej, międzynarodowej kadry zwieńczy koncert finałowy, podczas którego na naszej scenie uczestnicy zespołowo zaprezentują kompozycje, nad którymi pracowali pod skrzydłami wybitnych artystów.
II CZĘŚĆ: PETTER ELDH & KOMA SAXO
KOMA SAXO to międzynarodowy kwintet założony przez wizjonera, szwedzkiego basistę i producenta - PETTERA ELDHA. W skład zespołu wchodzi pięć mocnych nazwisk z Berlina, Helsinek i Sztokholmu, w tym Eldh na basie, perkusista Avant Christian Lillinger oraz linia saksofonów składających się z: Otisa Sandsjö, Jonasa Kullhammara i Mikko Innanena. Zespół charakteryzuje się własnym, niepowtarzalnym brzmieniem i muzyczną trajektorią, głęboko osadzoną na silnych fundamentach Black American Music.
Wizja Eldha dla brzmienia KOMA SAXO jest o krok przed tym, jak mógłby brzmieć świetny awangardowy jazz w 2020 roku. Na ich pierwszym albumie znajduje się mieszanka nagrań studyjnych zmieszanych z surowym materiałem z koncertu zarejestrowanego podczas WeJazz Festiwal w 2018 roku. Eldh głęboko manipuluje ostateczną muzyką, którą można usłyszeć na płycie. Na scenie słuchacz otrzymuje surową wersję tego samego materiału.
KOMA SAXO to rewelacja dla każdego, kto szuka współczesnej muzyki jazzowej z przewagą i wizją. Dostajemy bujne akordy pełne zawieszenia od saksofonów, Lillinger i Eldh gwarantują zapierający dech w piersiach swing, a następnie rozpadają się w pełnych, swobodnych przebiciach, aby narodzić się na nowo. W swoich najspokojniejszych utworach pełni są prawdziwej pogody ducha i charyzmy, dzięki czemu nigdy nie popadają w sentymentalizm.
PETTER ELDH
Szwedzki basista PETTER ELDH już na etapie wczesnego dzieciństwa przejawiał zainteresowanie jazzem, muzyką klasyczną, soulem, reggae, szwedzką i bliskowschodnią muzyką folkową, a także hip-hopem. Co ciekawe, od 7 roku życia kolekcjonował płyty winylowe. Zanim kontrabas stał się jego instrumentem wiodącym, grał na gitarze. Na jego różnorodną twórczość muzyczną wpływ wywarły takie postacie jak: Charles Mingus, Anders Jormin, Charlie Haden, Charlie Parker, A Tribe Called Quest, Monica Zetterlund, Samla Mammas Manna, Aretha Franklin i Earth Wind & Fire.
Pośród zrealizowanych projektów wymienić należy: Django Bates Beloved (ECM records), Enemy (Kit Downes/ James Maddren), Jameszoo, Lucia Cadotsch Speak Low, Hayden Chisholm, Gard Nilssen, Peter Bruun, Christian Lillinger, Benoit Delbecq i Kaja Draksler. Wydaje także własną muzykę w należącym do niego wydawnictwie Galatea Records i fińskiej wytwórni WeJazz Records, gdzie wydał swój najnowszy album „Koma Saxo”.
Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta Łodzi.
Warsztaty INTL Jazz Platform dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Projekt Jazz Connective jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
Instrukcja bezpieczeństwa uczestnika wydarzenia:
1. Organizator powołuje na wydarzenie koordynatora do spraw zdrowotnych do zadań związanych z dbałością o zachowanie wszelkich ustalonych procedur oraz stałego kontaktu z wyznaczoną osobą z właściwej powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej.
2. Organizator udostępnia widzom nie więcej niż połowę liczby miejsc siedzących. Rzędy będą zajmowane naprzemiennie, z zachowaniem jednego wolnego miejsca między widzami.
3. Uczestnik Imprezy ma obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zobowiązany jest do samodzielnego zaopatrzenia się w materiały ochrony osobistej tj. maseczkę lub cześć garderoby zasłaniającą usta i nos.
4. Uczestnik Imprezy ma obowiązek przed wejściem na teren imprezy złożyć pisemne oświadczenie lub wcześniej drogą elektroniczną, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. W oświadczeniu należy przekazać organizatorowi dane kontaktowe które organizator jest zobowiązany przekazać Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu i służbom porządkowym w przypadku wystąpienia zagrożenie epidemiologicznego podczas Imprezy. Dane zebrane przez organizatora będą przechowywane przez 30 dni.
5. Na terenie wydarzenia organizator rozmieści środki do dezynfekcji oraz tablice informacyjne przypominające o obowiązku noszenia maseczek i zachowania dystansu m.in. 1,5 metra.
6. Uczestnicy są zobowiązani do zachowania dystansu 2 m. w kolejce na Imprezę.
7. W celu ograniczenia czasu przebywania w kolejce Uczestnicy mogą posiadać tylko nerki/ małe torebki, obowiązuje zakaz wnoszenia toreb/plecaków większych niż format A4.
8. Uczestników imprezy obowiązuje dezynfekcja dłoni przy wejściu do obiektu i wyjściu.
9. Uczestnicy będą wpuszczani na teren imprezy w odstępach czasowych.
10. Organizator rekomenduje używanie elektronicznych wersji biletów przez uczestników oraz płatności bezgotówkowe na terenie imprezy.
11. Organizator udostępni środki do mycia i dezynfekcji dostępne na terenie imprezy, m.in. w toaletach oraz przy wejściach na teren imprezy i wyjściach, z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością.
12. Organizator udostępni wyłącznie bezdotykowe podajniki na ręczniki papierowe.
13. Organizator umieści w widocznych miejscach instrukcje mycia rąk według rekomendacji GIS z uwzględnieniem potrzeb osób z niepełnosprawnością .
14. Depozyt oraz szatnia są wyłączone z użytku podczas Imprezy.
15. Organizator umożliwi zakup maseczek ochronnych na terenie imprezy.
Kup bilet już teraz na Biletomat.pl!