17-18.04.2021

Studenci farmacji na tropie umiejętności miękkich!

W dniach 17 - 18 kwietnia 2021 odbędzie się ogólnopolskie wydarzenie Polskiego Towarzystwa Studentów Farmacji, które skupia się na rozwoju umiejętności miękkich - Catch the Skills. W tym roku jego organizatorem został PTSF Oddział Łódź.

Nie jest to już wiedza tajemna - “soft skillsy” są niezbędne w życiu. Dobra komunikacja interpersonalna, zarządzanie czasem czy radzenie sobie ze stresem mogą ułatwić nam codzienne funkcjonowanie, a dodatkowo są bardzo istotne dla pracodawców i rekruterów.

Niestety podczas studiów na kierunku farmacja studenci mogą rozwijać jedynie umiejętności twarde. Są one oczywiście podstawą do wykonywania zawodu, jednak aby stać się wartościowym kandydatem na pracownika, ta książkowa wiedza wymaga podparcia umiejętnościami miękkimi. Szczególnie ważne jest to w sektorze ochrony zdrowia, gdzie każdego dnia nasza praca będzie opierać się na kontakcie z drugim człowiekiem, przede wszystkim z pacjentem. Dlatego ważne, aby mieć wiedzę, ale jeszcze ważniejsze, aby umieć ją dobrze wykorzystać i odpowiednio przekazać innej osobie.

W ramach wydarzenia “Catch the Skills” odbędą się trzy sesje treningowe. Uczestnicy będą mieli okazję rozwinąć takie umiejętności jak zarządzanie czasem, konfliktem czy stresem. Ponadto zaproszeni prelegenci w ramach warsztatów opowiedzą jak budować spójny przekaz informacji, zdradzą tajniki autoprezentacji oraz przedstawią jak w świecie biznesu działa dress code. Poza częścią treningową odbędą się interesujące wykłady, które poruszą między innymi temat biohackingu.

Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji to największa, niezależna organizacja non-profit, zrzeszająca studentów farmacji w Polsce. Jednym z celów działalności Stowarzyszenia jest pomoc studentom farmacji i młodym farmaceutom we wchodzeniu na rynek pracy. Dlatego tak ważne dla PTSF są inicjatywy pokroju “Catch the Skills” i wydarzenie to na stałe wpisało się w kalendarz Organizacji.

Po więcej informacji zapraszamy na social media! 

Fanpage “Catch the Skills”: https://www.facebook.com/catchtheskills.ptsf


data ostatniej modyfikacji: 2021-04-08 09:48:19
Komentarze
 
Polityka Prywatności