Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu uruchomiła nowy kierunek studiów podyplomowych: Masaż medyczny z elementami terapii ruchowej. Studia kierowane są do wszystkich osób, którzy legitymują się wykształceniem wyższym (licencjackim, magisterskim), chcących zdobyć lub poszerzyć kwalifikacje z zakresu klasycznego i sportowego masażu medycznego z elementami odnowy biologicznej oraz zdobyć lub poszerzyć umiejętności postępowania usprawniającego w tzw. dysfunkcjach cywilizacyjnych aparatu ruchu osób wieku dojrzałego i starszego.
Ogólny cel kształcenia :
W trakcie studiów słuchacze zdobywają/poszerzają kwalifikacje z zakresu klasycznego i sportowego masażu medycznego z elementami odnowy biologicznej. Słuchacze zdobywają/poszerzają umiejętności postępowania usprawniającego w tzw. dysfunkcjach cywilizacyjnych aparatu ruchu osób wieku dojrzałego i starszego.
Absolwent studiów podyplomowych w ww. zakresie :
nabywa wiedzę dotyczącą przyczyn i przejawów dysfunkcji narządu ruchu populacji wieku dojrzałego i starszego, fachowego stosowania masażu medycznego oraz zbiegów terapeutycznych w pracy indywidualnej z pacjentem oraz w zespołach specjalnych, porad w zakresie profilaktyki zdrowotnej i diagnozy potrzeb chorego
Świadectwo
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, zgodnie ze wzorem ministerialnym, Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu na podstawie zaliczenia zajęć dydaktycznych, obecności na zajęciach oraz zdania egzaminu końcowego.
Wymagania stawiane kandydatom przy przyjmowaniu na studia podyplomowe
Program studiów obejmuje m.in. następujące zagadnienia:
Czas trwania studiów: II semestry, 350 godzin ( 290 godz. zajęć dydaktycznych w bezpośrednim kontakcie z prowadzącym, 60 godz. praktyka w wybranej placówce).