Studenci PŁ projektują ultraszybki pojazd na konkurs w Texasie

Tag: konkurs
Strona www: www.p.lodz.pl/
Dział: Łódź

Hyperloop to ultraszybki system transportu, który ma połączyć Los Angeles z San Francisco. Pomysł kapsuły pasażerskiej pędzącej w specjalnej tubie z prędkością ponad 1000 km/h opublikował w 2013 roku miliarder i wizjoner Elon Musk, założyciel firm Tesla Motors i SpaceX (przedsiębiorstwo przemysłu kosmicznego). W projekt zaangażowali się studenci z Politechniki Łódzkiej.

W czerwcu 2015 r. amerykańskie przedsiębiorstwo SpaceX ogłosiło międzynarodowy konkurs na projekt obejmujący szczegółowy plan konstrukcji i design ultraszybkiego systemu transportu Hyperloop. Drużyna studentów z Politechniki Łódzkiej zakwalifikowała się do finału.

Stworzony przez nas projekt kapsuły - od konstrukcji, przez napęd, aerodynamikę po kompleksowe systemy bezpieczeństwa - zakwalifikował się do ścisłego grona finalistów - mówi Adam Zarzycki, lider HyperLodz Team. - Zostaliśmy zaproszeni na kolejny etap rozpoczynający się 29 stycznia 2016 roku w Stanach Zjednoczonych na Texas A&M University. Jesteśmy w nim jedynym zespołem z Polski i jednym z jedenastu z Europy.

HyperLodz Team to grupa 11 studentów, w większości mechaników z Centrum Kształcenia Międzynarodowego (IFE). Aby móc wziąć udział w finale konkursu zespół, rozpoczął starania o uzyskanie wsparcia finansowego na pokrycie niezbędnych wydatków związanych z podróżą i pobytem w USA. Drużyna wystartowała ze zbiórką społecznościową na stronie www.PolakPotrafi.pl.

Zachęcamy do wsparcia naszego zespołu, liczy się każda, choćby najmniejsza kwota, która przybliży nas do wyjazdu do USA - mówi Adam Zarzycki. - Każde 6 tysięcy złotych to pewny wyjazd jednego członka drużyny. Dla każdego darczyńcy przewidujemy ciekawe nagrody. O awansie do finału dowiedzieliśmy się dopiero pod koniec listopada, mamy więc bardzo mało czasu. Niemniej jednak, liczymy, że się uda!

Więcej informacji o projekcie:

O PŁ


data ostatniej modyfikacji: 2016-09-02 21:03:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności