Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

PKA wyróżniło Inżynierię materiałową w PŁ

Polska Komisja Akredytacyjna (PKA) przyznała ocenę wyróżniającą dla kierunku inżynieria materiałowa realizowanego na studiach pierwszego i drugiego stopnia na Wydziale Mechanicznym Politechniki Łódzkiej.

Jest to bardzo duży sukces wydziału i uczelni. Ocena wyróżniająca świadczy o ponadstandardowym wypełnianiu kryteriów, które podlegają ocenie. Nie jest je łatwo spełnić, o czym może świadczyć fakt, że obecnie jest to jedyna ocena wyróżniającą wśród wszystkich uczelni prowadzących kierunek studiów inżynieria materiałowa.

Eksperci PKA w szczególny sposób docenili koncepcję programu kształcenia, dorobek naukowy i doświadczenie zawodowe kadry akademickiej oraz prowadzone na Wydziale Mechanicznym badania naukowe na światowym poziomie, a także skuteczny wewnętrzny system zapewniania jakości kształcenia, nowoczesne zaplecze laboratoryjne oraz szeroką współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Fot. nowoczesna aparatura w jednym z laboratoriów w Fabryce Inżynierów

Następna ocena programowa na kierunku inżynieria materiałowa na Wydziale Mechanicznym będzie przeprowadzona w roku 2021/22.

Decyzja o wyróżnieniu została podjęta 1 września 2016 r. na posiedzeniu PKA. Jest to pierwszy kierunek z oceną wyróżniającą na naszej uczelni.

O PŁdata ostatniej modyfikacji: 2016-09-22 10:20:12
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności