Bezpieczeństwo wewnętrzne jest interdyscyplinarną dziedziną wiedzy, której dynamiczny rozwój determinowany jest potrzebami rozwijającego się rynku usług z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Sytuacja międzynarodowa oraz dynamika przemian społeczno-politycznych na świecie, a także członkostwo Polski w NATO i innych organizacjach międzynarodowych oraz takie zjawiska jak m.in. wzrost znaczenia ochrony danych osobowych powoduje wzrost zapotrzebowania na pracowników zajmujących się m.in. ochroną informacji i innymi zagadnieniami z zakresu bezpieczeństwa wewnętrznego.
Gdzie możesz znaleźć pracę po studiach:
- na stanowiskach wykonawczych i analitycznych w: służbach specjalnych, służbach policyjnych, inspekcjach i strażach,
- w komórkach administracji publicznej realizujących zadania w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego, ochrony informacji niejawnych, zarządzania kryzysowego, bezpieczeństwa państwa,
- w wewnętrznych służbach ochronnych,
- w wymiarze sprawiedliwości,
- jako konsultanci i eksperci w zakresie kształtowania bezpiecznej przestrzeni np. na rzecz administracji miejskiej, osiedlowej, samorządowej,
- w specjalistycznych wydawnictwach medialnych i wszystkich typach mediów masowych zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym oraz organizacjach społecznych i fundacjach zajmujących się bezpieczeństwem wewnętrznym.
- Dodatkowo w ramach proponowanej specjalności "Detektywistyka i wywiad gospodarczy" absolwenci będą mogli podjąć pracę jako detektywi w firmach prywatnych lub instytucjach państwowych, oraz firmach zajmujących się zarządzaniem kryzysowym, w tym organizowaniem, zabezpieczaniem życia, pracy, mienia i służby (agencje detektywistyczne, policja, wojsko, straż miejska, firmy ochrony, jednostki administracji rządowej i samorządowej).
- własna działalność gospodarcza w zakresie prowadzenia usług detektywistycznych.
Więcej o kierunku na stronie uczelni.