www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

ZAWODY W DESZCZU

Zespół Iron Warriors z Politechniki Łódzkiej jako jedyny z Polski wziął udział w Pisaralla pisimmalle, zawodach superoszczędnych pojazdów organizowanych w Finlandii.

Projekt bolidu zużywającego minimalną ilość paliwa, realizowany jest przez Studenckie Koło Naukowe Miłośników Motoryzacji. Studenci z Iron Warriors upalne i słoneczne dni lata spędzili głównie w garażu, doskonaląc pojazd Eco Arrow 3.0. Cały czas wierzyli, że osiągną dobry wynik.

42. zawody Pisaralla pisimmalle zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Na miejscu okazało się, że konkursem rządzi pogoda. Deszcz pokrzyżował plany zawodników i organizatorów. Mokry tor spowodował, że rywalizacja w pierwszym dniu zawodów została odwołana. Kolejny dzień nie przyniósł zmiany pogody. - Podczas niedzielnego konkursu udało nam się odbyć tylko jeden oficjalny przejazd, gdyż kontynuowanie jazdy na śliskim torze byłoby zbyt niebezpieczne - mówią studenci, dodając żartobliwie - Tegoroczne zawody można nazwać: "Na jednym litrze... wody!"

Ostatecznie zespół Iron Warriors zajął 5. miejsce, kończąc rywalizację wynikiem 688 km/l paliwa. Studenci wrócili do kraju z niedosytem, bowiem czuli się przygotowani do walki o dobry wynik. Wzbogacili się jednak o nowe doświadczenia i mają nadzieję, że będą jeszcze okazje do pobicia rekordu.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-01 08:55:38
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
uns_220.gif
220_300_pol.jpg
AHE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci
miniatura
miniatura