www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Politechnika Łódzka i Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zacieśniają współpracę

Politechnika Łódzka oraz Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zawarły w czwartek 14 września 2017 roku umowę o współpracy. Dokument został podpisany przez rektora prof. Sławomira Wiaka oraz komendanta wojewódzkiego policji inspektora Andrzeja Łapińskiego

Umowa dotyczy przedsięwzięć w obszarze nauki i kształcenia. - Politechnika Łódzka chce działać w regionie na rzecz różnych instytucji. Oddajemy do dyspozycji nasze kompetencje i otwieramy się na wspólne z partnerami budowanie nowych perspektyw, korzystnych dla wszystkich stron - mówi prof. Wiak.

Zwiększeniu atrakcyjności studiów służyć mają między innymi prace dyplomowe poświęcone tematyce ważnej z punktu widzenia policji. Krokiem w tym kierunku jest też tworzenie dedykowanej ścieżki kształcenia. - Przygotowujemy do pracy inżynierów różnych branż. Możemy zrealizować program, uwzględniając oczekiwania policji wobec specjalistów, którzy są potrzebni w jej strukturach - podkreśla rektor PŁ. Uczelnia oferuje także pomoc w zakresie kompetencji Centrum Językowego PŁ.

- Jako instytucja, która zatrudnia w regionie blisko 8 tysięcy osób jesteśmy żywotnie zainteresowani pozyskiwaniem wykształconych specjalistów z różnych dziedzin. Absolwenci PŁ swoje kwalifikacje mogliby wykorzystać w policyjnym laboratorium kryminalistycznym, wydziale do walki z cyberprzestępczością czy komórkach zajmujących się techniką operacyjną. Nieustająco musimy doskonalić metody ujawniania, identyfikacji i zabezpieczania dowodów przestępstw co pozwoli skutecznie doprowadzić sprawców przed oblicze wymiaru sprawiedliwości - mówi komendant wojewódzki policji inspektor Andrzej Łapiński.

W planach rozwoju współpracy jest poszerzanie wiedzy oraz podnoszenie świadomości, np. za sprawą wspólnego organizowania konkursów, na temat działania policji w obszarach prawnych i technologicznych.

Obie strony widzą też duże możliwości współpracy naukowo-badawczej. Dotyczyć ona może udziału w grantach, pracach badawczych i projektach międzynarodowych, np. związanych z rozwojem technologii wykrywczych. - Współczesne technologie wykorzystywane przez policję są bardzo zaawansowane, a w naszych laboratoriach powstają prace, które mogą być interesujące np. z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak np. technologie rozpoznawania obrazów, roboty zadaniowe czy rozwiązania z dziedziny IT - dodaje prof. Wiak.

Doświadczenie praktyczne policji oraz wiedza naukowców mogą się uzupełniać i wzmocnić skuteczność w pozyskiwaniu środków na urządzenia badawcze, a także w ubieganiu się o projekty badawcze oraz dydaktyczne, krajowe i międzynarodowe.


data ostatniej modyfikacji: 2017-09-14 14:11:06
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
AHE_220.gif
220_300_pol.jpg
uns_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 07
miniatura