www organizatora »
www organizatora »
www organizatora »
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Są jeszcze wolne miejsca w WSSiP

Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi zaprasza na studia. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji o tym co i gdzie studiować WSSiP ma nadal wolnej miejsca.

Jak pokazują badania, dziś wiele osób zainteresowanych jest studiami, po ukończeniu których miałyby zwielokrotnione szanse na rynku pracy. Wiele młodych osób dochodzi do wniosku, że ukończony jeden kierunek, a właściwie jego specjalizacja, to zbyt mało, by we współczesnych, konkurencyjnych kryteriach uzyskać przewagę na rynku pracy.

Posiadająca trzy wydziały (Architektury; Filmu i Fotografii; Wzornictwa) Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi od kilku lat umożliwia studiowanie 2 kierunków równocześnie oraz uzyskanie 2 dyplomów ukończenia studiów wyższych. Dwukierunkowe studia równoległe w WSSiP w Łodzi w roku akad. 2013/2014 ukończyło 20 studentów z kierunku studiów architektura i urbanistyka oraz z kierunku architektura wnętrz uzyskując odpowiednio dyplomy: inżyniera architekta oraz mgr. architektury wnętrz. Studenci uzyskali ponadto możliwość uzyskania uprawnień budowlanych z obszaru architektury, budownictwa, urbanistyki i wnętrz, przynależność do Izby Architektów jak również skrócenie praktyk zawodowych z wliczeniem do nich praktyk studenckich, niezbędnych do uzyskania ww. uprawnień. Zainteresowanie studiowaniem w uczelni z każdym rokiem, mimo zmniejszającej się w Polsce liczby studentów, rośnie.

Satysfakcja z ukończonych studiów dwukierunkowych równoległych zarówno absolwentów jak i uczelni, spowodowała rozszerzenie tego typu kształcenia na pozostałe kierunki studiów.

Od roku akademickiego 2014/2015 proponowane są następujące studia dwukierunkowe:
1. architektura i urbanistyka + architektura wnętrz,
2. formy przemysłowe + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
3. fotografia + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
4. projektowanie ubioru + fotografia,
5. każdy kierunek prowadzony przez uczelnię + biżuteria i sztuka przedmiotu.

Rozmyślnie przygotowana przez uczelnię oferta kształcenia, poza satysfakcją absolwentów dot. ukończenia studiów dwukierunkowych równoległych, zapewnia realną przewagę na rynku pracy, dając wymierne efekty w pracy zawodowej. Może dlatego WSSiP może pochwalić się tak dużą grupą młodych ludzi, odnoszących sukcesy na całym świecie?

data ostatniej modyfikacji: 2017-09-15 14:54:31
Komentarze

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
220_300_pol.jpg
uns_220.gif
AHE_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura