Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

PŁ koordynatorem projektu Virtual Mechatronics Laboratory

Jak ułatwić studentom dostęp do nowoczesnego sprzętu i urządzeń używanych na rynku? Czy można bez uszkodzenia sprzętu eksperymentować ze stanami awaryjnymi lub efektami niewłaściwej konfiguracji?

W rozwiązaniu tych problemów ma pomóc wirtualne laboratorium mechatroniczne, nad którego powstaniem pracować będą naukowcy z Polski, Macedonii i Estonii we współpracy z firmą Siemens Polska.
Koordynatorem projektu ViMeLa (Virtual Mechatronics Laboratory) jest Politechnika Łódzka. Środki finansowe zostały pozyskane z europejskiego programu Erasmus+.

W prace zaangażowani będą mechatronicy, którzy opracują scenariusze ćwiczeń laboratoryjnych oraz informatycy, którzy przeniosą je do wirtualnej rzeczywistości. Znajdą się w niej modele 3D wybranych urządzeń oraz symulacja zjawisk i procesów. Całe środowisko laboratoryjne przeniesie się w wirtualny świat.
Jakie to niesie korzyści?

Studenci, nauczyciele akademiccy i świat biznesu zyska dostęp do symulacji sprzętu unikatowego lub zbyt kosztownego, a proces kształcenia wzbogaci się o kolejne atrakcyjne narzędzie edukacyjne. Z perspektywy świata biznesu główne korzyści to większe kompetencje absolwentów uczelni i możliwość bardziej "dedykowanego" przygotowania do wymagań przyszłego pracodawcy.

Pierwsze spotkanie partnerów projektu odbędzie się we wtorek 14 listopada 2017 w Politechnice Łódzkiej. Celem spotkania będzie opracowanie koncepcji wirtualnego laboratorium oraz ćwiczeń, które będą służyć studentom uczelni partnerskich.


data ostatniej modyfikacji: 2017-11-08 11:56:58
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
AHE_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Inauguracja roku akademickiego
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa - Szczecin
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 03
 
Polityka Prywatności