Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Studentka wynalazczyni z PŁ

Poznaliśmy laureatów VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student-Wynalazca organizowanego corocznie przez Politechnikę Świętokrzyską. Wśród nagrodzonych jest doktorantka z Politechniki Łódzkiej, mgr inż. Anna Rył.

Konkurs adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego. Do oceny jury wpłynęło 78 zgłoszeń zawierających 123 rozwiązania z 24 uczelni i instytutów naukowo-badawczych z całej Polski. Komisja Konkursowa przyznała pięć równorzędnych nagród głównych oraz pięć wyróżnień. Dodatkowo przyznano siedem nagród specjalnych.

W gronie laureatów nagród specjalnych znalazła się mgr inż. Anna Rył, doktorantka na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska. Za "Sposób wytwarzania termowrażliwych żeli chitozanowych przeznaczonych na skafoldy iniekcyjne do hodowli osteoblastów" otrzymała ona nagrodę specjalną Prezesa Jednostki Innowacyjno-Wdrożeniowej INWEX. Współtwórcami rozwiązania są: dr hab. Zofia Modrzejewska i dr inż. Piotr Owczarz.

Tematyka podjęta w nagrodzonym rozwiązaniu jest kontynuacją badań prowadzonych przez Annę Rył w pracy dyplomowej, której promotorem był dr inż. Piotr Owczarz. Doktorantka brała także udział w grancie kierowanym przez dr hab. Zofię Modrzejewską, specjalizując się w badaniach reologicznych płynów o złożonych właściwościach. Efektem tych prac jest współautorstwo w publikacjach naukowych oraz prezentacja wyników na konferencjach krajowych i zagranicznych.data ostatniej modyfikacji: 2018-02-09 12:26:13
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura Inauguracja-roku-akademickiego-2016-2017- 09
miniatura
 
Polityka Prywatności