Bezpłatny kurs "Organizowanie i prowadzenie kampanii reklamowej"

Każdy, kto ma 18 lat i więcej oraz zamieszkuje teren województwa łódzkiego, może zgłosić się do udziału w szkoleniu.
Akademik lub wynajęte mieszkanie też może być:)

Szkolenie będzie odbywać się w Łodzi, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończonym kursie – egzamin umożliwiający nabycie kwalifikacji zawodowej. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników kursu: staż na Wydziale Zarządzania UŁ!

Udział jest całkowicie bezpłatny, dodatkowo na każdym ze spotkań organizator zapewnia słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz obiad. Każdy uczestnik otrzyma także podręczniki oraz materiały szkoleniowe.

Kontakt: 531 388 859

Nabór tylko w grudniu do wyczerpania miejsc!
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Robot-reprezentant na wystawie w Londynie

Logo Politechniki Łódzkiej

Od 6 do 11 marca w galerii Tate Modern w Londynie odbędą się wystawa i warsztaty ARTS WORK OF THE FUTURE. Udział w tym wydarzeniu wezmą: mgr inż. Igor Zubrycki, doktorant i asystent Instytutu Automatyki Politechniki Łódzkiej oraz Honorata Łukasik z Fablab Łódź. Wspólnie z odwiedzającymi wystawę będą starali się odpowiedzieć na pytanie "Jak ludzie chcieliby być reprezentowani przez robota?".

Do tego celu pomocny im będzie specjalnie przygotowany na wystawę robot o zmieniających się twarzach - maskach. Uczestnicy będą mogli zmieniać wygląd robota, tak aby jak najlepiej reprezentował ich samych. Robot oprócz możliwości zmiany wyglądu, ma ruchome oczy (rusza oczami i powiekami) oraz obraca głową.

Pomysł na uczestnictwo w wystawie i stworzenie robota wziął się z wcześniejszego projektu Fantom, w którym zespół z Politechniki Łódzkiej wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Ludzi Cierpiących na Padaczkę stworzyli robota prezentującego objawy ataku epilepsji. Chociaż robot miał głównie służyć jako narzędzie do edukacji, projektanci uzmysłowili sobie że jest on także "reprezentantem" chorych na padaczkę, a jego wygląd i zachowanie mogą wpływać na nastawienie do osób z epilepsją. Stąd też przeprowadzili rozmowy i spotkania projektowe z epileptykami, aby zrozumieć jakiego chcą oni robota do tego by pokazywał objawy ich choroby.

- Na wystawie w Londynie, chcemy dowiedzieć się, co ludzie z różnych kultur chcą od robotów reprezentantów i jakie cechy są dla nich istotne. Stąd też na wystawie odwiedzający będą mogli na żywo tworzyć nowe maski i dekoracje do robota, a nawet zmienić kolor jego oczu - mówi Igor Zubrycki.


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-05 13:46:29
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 02
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności