NEWSY Łódź
i łódzkie

Nie wziąłeś jeszcze udziału w żadnym wydarzeniu? Nie wiesz co tracisz! Sprawdź, co przygotowali organizatorzy XI Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi i wybierz coś dla siebie. Poniżej prezentujemy wydarzenia proponowane przez Uniwersytet Łódzki.
Do Łodzi przyjechało 9 studentów z Wiednia i Mediolanu, aby wraz z żakami w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych popracować nad projektem, który szerszej publiczności będzie pokazany na rynku Manufaktury. Współpraca odbywa się w ramach warsztatów "Związek otwarty", które maj na celu promować młodych i uzdolnionych projektantów.
W tym roku 621 osób wyraziło chęć studiowania na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Z obliczeń wynika, że jest 10 chętnych na jedno miejsce
"Inwestuj w siebie", pod takim hasłem rusza w przyszłym tygodniu XI Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. W jego ramach, Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi organizuje wyjątkowe warsztaty dla uczniów.
Prof. Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wręczyła nominacje młodym naukowcom, którzy będą tworzyć Radę Młodych Naukowców II kadencji. Wśród nominowanej 15 znalazła się Pani dr Katarzyna Januszkiewicz z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego.
Aktorka, piosenkarka, znana z serialu komediowego „Rodzina zastępcza” Aleksandra Szwed przybędzie na uroczystą inaugurację II edycji kampanii „Uczeń też człowiek. Twórczy indywidualista” do Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. 19 kwietnia, w samo południe spotka się z uczniami i nauczycielami łódzkich szkół oraz studentami AHE.
Prezydent RP Bronisław Komorowski po raz kolejny wręczył nominacje profesorskie przedstawicielom świata nauki i kultury. Tym razem takie wyróżnienie otrzymały aż 72 osoby. A wśród nich prof. dr hab. Jolanta Jakóbczyk-Gryszkiewicz z Uniwersytetu Łódzkiego.
Po raz XI Łódzkie Towarzystwo Naukowe organizuje Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi. Jeżeli chcesz się dowiedzieć co nowego słychać w świecie nauki, wybierz się na spotkania organizowane w ramach festiwalu.
Popielawy to wieś w województwie łódzkim. Jest to też miejsce, które ogromnym sentymentem darzy jeden z najlepszych reżyserów w Polsce, Jan Jakub Kolski. Dlatego też, po raz kolejny w powiecie tomaszewskim ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu reżysera pt. "Zabić bobra".
Dzisiaj rano władze miasta zadecydowały o podziale środków z budżetu Biura Promocji Urzędu Miasta, które zostaną przekazane organizatorom festiwali w ramach zakupu "usług promocyjnych" przez miasto.
Łódź słynie z tego, że kształci bardzo dobrych informatyków, na których zapotrzebowanie w kraju jest coraz większe. Obecnie jedynym, zasadniczym warunkiem, który decyduje o zatrudnieniu informatyka jest jego znajomość języka angielskiego.
W Bibliotece Uniwersytetu Łódzkiego, w Czytelni Oddziału Informacji Naukowej można korzystać z filmów dokumentalnych Wideoteki Uniwersyteckiej WATCH DOCS.
Karolina Pajączkowska, studentka I roku specjalności tancerz-choreograf na kierunku kulturoznawstwo, Miss Studentek AHE w Łodzi, będzie reprezentować Uczelnię podczas wyborów Miss Polonia Studentek Łodzi 2011.
Zespół Pracowni Wychowania Fizycznego i Zdrowotnego Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego otrzymał wyróżnienie FAIR PLAY Polskiego Komitetu Olimpijskiego 2010. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi otwiera cykl konferencji poświęconych Krajowym Ramom Kwalifikacji. Konferencje „Reforma oświaty w świetle założeń Europejskich i Krajowych Ram Kwalifikacji” organizowane są na terenie całej Polski.
Ministerstwo Sprawiedliwości podsumowało wyniki egzaminów na aplikację adwokacką, radcowską i notarialną. Okazało się, że w latach 2008-2010 największy procent absolwentów zdających te egzaminy to absolwenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, a na drugim miejscu absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego. W tym roku absolwenci WPiA UŁ okazali się najlepsi w kategorii egzaminów na aplikację notarialną. W sumie zajęli za rok 2010 trzecią lokatę.
Chcesz stanąć koło hipopotama, zanurzyć się w wodospadzie? Nic trudnego! Wystarczy przyjść na trójwymiarową wystawę w Pasażu Łódzkim.
Profi-Lingua w Łodzi jako pierwsza uruchamia zajęcia z języka angielskiego w systemie, który łączy swobodę korzystania z internetu ze sprawdzoną efektywnością stacjonarnych zajęć z lektorem.
Od 2010 roku uczelnie artystyczne w Łodzi zaczęły inwestować w budowę nowych centrów i sal. Szkoła filmowa buduje Centrum Nowych Mediów w budynku po fabryce termometrów, Akademia Sztuk Pięknych - Centrum Mody oraz Centrum Nauki i Sztuki, Akademia Muzyczna - salę koncertową przy ul. Żubardzkiej.
Senacka Komisja Obrony Narodowej przekonuje do stworzenia w Łodzi ośrodka kształcącego lekarzy dla polskiego wojska i całego NATO.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności