20 czerwca 2010 (niedziela)
(Archiwum)

Śląski Forrest Gump tylko w Polonii!

20 czerwca kolejny pokaz filmu „Benek” Roberta Glińskiego, uniwersalnej opowieści o nadziei, nazywanej „śląskim Forrestem Gumpem”. Film można zobaczyć tylko w kinie "Polonia" do 24 czerwca.

„Benek” (reż. Robert Gliński)  to opowieść o sile charakteru, potrzebie wyrwania się z beznadziei, stawienia czoła przeciwnościom. Ciepła, wzruszająca historia młodego górnika, który pewnego dnia postanawia zacząć życie od nowa. W roli tytułowej fenomenalny i debiutujący na dużym ekranie, Marcin Tyrol.


Ten flm to tragikomiczna opowieść, która niesie ze sobą nutkę optymizmu. „Benek” to flm o wartościach, o ich upadaniu i odradzaniu się, to flm o węglu, który dla Ślązaków jest czymś znacznie więcej, niż cennym surowcem mineralnym. Budujący jest fakt, że dla bohaterów flmu, coś przeciwko czemu próbowali się buntować, od czego chcieli się odciąć na zawsze, sprawia, że kreują nowy, inny,  lepszy świat.


Miejsce: Kino Polonia

ul. Piotrkowska 67


ostatnia aktualizacja: 2010-06-17
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy i wydarzenia w Łodzi i okolicy
25 czerwca 2026 (czwartek), godz. 12:00
Fotofestiwal 2026: 25 czerwca
25 czerwca 2026 (czwartek), godz. 19:00
Diva Show
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 26 czerwca
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 18:00
Ravekjavik Forever
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 19:00
Diva Show
26 czerwca 2026 (piątek), godz. 20:00
No exit - bez wyjścia
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 27 czerwca
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 19:00
Misery
27 czerwca 2026 (sobota), godz. 20:00
HOTéLOVE Story - komedia romantyczna
28 czerwca 2026 (niedziela), godz. 10:00
Fotofestiwal 2026: 28 czerwca
Polityka Prywatności