Bezpłatny kurs "Organizowanie i prowadzenie kampanii reklamowej"

Każdy, kto ma 18 lat i więcej oraz zamieszkuje teren województwa łódzkiego, może zgłosić się do udziału w szkoleniu.
Akademik lub wynajęte mieszkanie też może być:)

Szkolenie będzie odbywać się w Łodzi, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Po ukończonym kursie – egzamin umożliwiający nabycie kwalifikacji zawodowej. Dla najbardziej zaangażowanych uczestników kursu: staż na Wydziale Zarządzania UŁ!

Udział jest całkowicie bezpłatny, dodatkowo na każdym ze spotkań organizator zapewnia słodki poczęstunek, kawę, herbatę oraz obiad. Każdy uczestnik otrzyma także podręczniki oraz materiały szkoleniowe.

Kontakt: 531 388 859

Nabór tylko w grudniu do wyczerpania miejsc!
Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-01-05

Rada Biznesu ma pomóc w praktycznym kształceniu studentów Politechniki Łódzkiej

Ułatwienie przepływu wiedzy pomiędzy biznesem a środowiskiem akademickim, zwiększenie praktycznego wymiaru programów studiów i prac dyplomowych, a także więcej ofert praktyk i staży studenckich – to niektóre z przewidywanych efektów zainicjowania na Wydziale Organizacji i Zarządzania nowej formy współpracy z przemysłem.

Utworzona przy Wydziale Rada Biznesu jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń między przedsiębiorstwami i środowiskiem naukowym. Działalność Rady Biznesu ma pomóc zdobyć studentom umiejętności potrzebne na rynku pracy i zapewnić pracodawcom wykwalifikowanych kandydatów. Przewodniczącym Rady został Mariusz Bielawski, Dyrektor Corning Optical Communications Polska – firmy, która od lat współpracuje z Politechniką Łódzką.

Dr Dariusz Klimek, Pełnomocnik Dziekana ds. Współpracy z Gospodarką, podkreśla – Naszym zadaniem w obszarze kształcenia jest aktualizacja programów studiów i uruchamianie nowych kierunków, które będą odpowiadały potrzebom rynku pracy. Rada Biznesu będzie wyznaczać priorytety oraz kierunki badań naukowych, które będą prowadzone ze wsparciem firm. Ponadto nasze cele w obszarze edukacji zakładają między innymi współtworzenie tematów prac dyplomowych przez firmy oraz udział przedsiębiorstw w ich realizacji poprzez udostępnianie studentom wiedzy praktycznej. Współpraca będzie też obejmować organizację staży studentów w firmach partnerskich.

Szansa dla ambitnych

Przykładowo we współpracy z Corning zostało zaproponowanych 40 tematów prac dyplomowych, z czego 21 tematów dotyczy Wydziału OiZ. Już w 2015 roku w siedzibie tej firmy miała miejsce pierwsza poza murami Wydziału obrona pracy magisterskiej. Jej autorką była Lidia Gorczyńska, studentka Wydziału OiZ, która aktualnie pracuje w Corning jako Młodszy Specjalista ds. Planowania. Corning bierze też udział w specjalnym programie „Diamentowa Praktyka”, który został stworzony dla wyróżniających się studentów. W zakończonej właśnie 2. edycji projektu, dwie osoby otrzymały ofertę praktyk w firmie. Jest to szansa dla studentów, aby sprawdzić wiedzę w środowisku biznesowym.

Firma Corning produkuje kable światłowodowe oraz dostarcza kompleksowe rozwiązania dla sieci telekomunikacyjnych. Amerykańskie przedsiębiorstwo otworzyło swój pierwszy zakład w Łodzi w 2001 roku. Z powodu rosnącego zapotrzebowania na wytwarzane produkty, fabryka przeniosła się do nowego, większego budynku w Strykowie pod Łodzią. Obecnie znajdują się tam pomieszczenia produkcyjne i usługowe Corning Optical Communications oraz ośrodek badawczo-rozwojowy. Firma zatrudnia łącznie już blisko 2000 osób.

dodane przez MJCC


data ostatniej modyfikacji: 2017-05-08 13:34:25
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura SGGW - Gmach Wydziałów Nauk o Żywności oraz Żywienia Człowieka i Konsumpcji
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy - 10
 
Polityka Prywatności