Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
22-23.11.2017

Łódzkie Dni Informatyki

Tematem przewodnim Łódzkich Dni Informatyki, które odbędą się 22-23 listopada (środa-czwartek) będą technologie 5G określane jako „piąta generacja sieci komórkowych”.

Wydarzenie zainauguruje Minister Cyfryzacji Anna Streżyńska wykładem "Sieć 5G - ewolucja czy rewolucja? Trendy, wyzwania, możliwości". Spotkanie rozpocznie się w środę 22 listopada o godz. 9:00 w audytorium E1 na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki przy ul. Stefanowskiego 18/22, w budynku A10. Wykład wprowadzi uczestników do dyskusji panelowej pod hasłem - "Po co technologie 5G nowoczesnym metropoliom?".

Łódzkie Dni Informatyki to największe wydarzenie informatyczne w województwie zainicjowane przez Politechnikę Łódzką w ramach ICT Polska Centralna Klaster. Organizatorami są Politechnika Łódzka, ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki. Szczegółowy program imprezy organizowanej w kapusach PŁ i UŁ znajduje się na stronie http://www.lodzkiedniinformatyki.pl/

Łódzkie środowisko akademickie i firmy z ICT Polska Centralna Klaster - zrzeszającego 28 podmiotów z Łodzi, w tym przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i łódzkie szkoły wyższe - liczą, że rozwiązania 5G zostaną pilotażowo testowane w Łodzi. Technologia 5G umożliwia zredukowanie opóźnień przesyłu danych do kilku milisekund, zwiększenie prędkości transferu danych z 300 Mb do nawet 100 Gb na sekundę i posiada odporność na spadki wydajności spowodowane dużą liczbą użytkowników. Technologia 5G to krok na drodze do stworzenia inteligentnego miasta, internetu rzeczy i przemysłu 4.0, pełnego "sprytnych" rozwiązań i przyjaznego mieszkańcom. Tematyka ta jest szczególnie dobrze reprezentowana przez sygnatariuszy porozumienia na rzecz "Strategii 5G dla Polski" - w tym m.in. Politechnikę Łódzką i lidera rozwiązań w zakresie rozwoju technologii komunikacyjnych - firmę Ericsson (który testował już rozwiązania w zakresie technologii 5G w Sztokholmie i Tallinnie). Rozwój technologii 5G wpisuje się w działania władz Miasta i Regionu Łódzkiego, które wiążą szczególne nadzieje związane z wdrażeniem rozwiązań technologicznych i tworzenia przestrzeni przyjaznych dla mieszkańców. Szacuje się, że prace nad siecią 5G potrwają jeszcze kilka lat, a studenci kierunków informatycznych i pokrewnych będą mieli okazję do związania swojej przyszłej kariery zawodowej z nowoczesnymi i unikalnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Łódzkich Dni Informatyki to wyjątkowa okazja dla osób stojących przed wyborem swojej ścieżki zawodowej do poznania technologii, które coraz bardziej wkraczają w nasze życie, a jednocześnie są przyszłością rozwijającej się branży informatycznej w Łodzi.

Młodzi adepci informatyki ze szkół średnich z Łodzi i województwa wezmą udział w warsztatach organizowanych 22 listopada 2017 roku w Politechnice Łódzkiej, ucząc się m.in. programowania, animacji i tworzenia gier komputerowych. Juniorzy odwiedzą nowoczesne laboratoria w Centrum Technologii Informatycznych PŁ (ul. Wólczańska 217/223, pok. 310), poznają możliwości drukarki 3D i obejrzą filmy w tej technologii. Warsztaty dla uczniów m.in. tworzenia własnych gier i aplikacji zaoferuje drugiego dnia wydarzenia Uniwersytet Łódzki.

Studenci planujący karierę w sektorze ICT będą mieli możliwość indywidualnych rozmów z pracodawcami z ICT Polska Centralna Klaster na wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki w PŁ oraz konsultacji podczas giełdy ofert pracy na Uniwersytecie Łódzkim. Będzie to wyjątkowa okazja spotkania m.in. z rekruterami największych pracodawców branży IT w Łodzi, co pozwoli na lepsze przygotowanie studentów do przyszłej kariery. W ramach ŁDI rozstrzygnięty zostanie konkurs programistyczny Mastercoder 2017 organizowany przez Cybercom Poland.


data ostatniej modyfikacji: 2017-11-20 10:52:38
Komentarze
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
w Polsce
AHE_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura studenci UMK
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności