Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-04-19

Festiwal Nauki i Sztuki w PŁ

Festiwal będzie trwał od 16 do 22 kwietnia. Politechnika Łódzka zaprasza na dzień festiwalowy 19 kwietnia budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ.

19.04 przygotowane zostały na PŁ wykłady i prezentacje, zarówno z obszaru techniki i technologii, jak również matematyki, fizyki, i chemii oraz kultury i sztuki. Wszystkie prezentacje odbędą się w budynku Centrum Kształcenia Międzynarodowego PŁ.

- Podczas dnia festiwalowego na PŁ zaplanowane zostały również imprezy towarzyszące na terenie kampusu Politechniki Łódzkiej: pokazy, wystawy, warsztaty. Będzie możliwość zwiedzania obiektów PŁ: Biblioteki, Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego - Zatoka Sportu. Zapraszamy na drzwi otwarte w nowoczesnym laboratorium LabFactor, wystawy na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska, warsztaty Design Thinking na Wydziale Chemicznym oraz warsztaty i lekcje festiwalowe w Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki - informuje współorganizatorka Festiwalu, Katarzyna Maćczak z Działu Nauki PŁ.

W dniach 21-22 kwietnia na terenie Manufaktury odbędzie się Festyn Nauki. Politechnikę Łódzką będą reprezentować koła naukowe wydziałów, które pokażą mi.in. pojazdy zdalnie sterowane, roboty oraz inne nowoczesne motoryzacyjne rozwiązania. Wszyscy uczestnicy będą mogli dotknąć, zobaczyć i poczuć informatykę.

Podczas tegorocznego Festynu Nauki będzie można wziąć udział w doświadczeniach chemicznych, fizycznych, zobaczyć konstrukcje z papieru, a także dowiedzieć się co tak naprawdę nas otacza. Chętni będą mogli sami wyprodukować oranżadę lub wytworzyć lody z dodatkiem ciekłego azotu, jako elementu mrożącego.

Na zakończenie pikniku rozstrzygnięta zostanie druga edycja konkursu ogłoszonego przez JM Rektora Politechniki Łódzkiej: SUKCES NAKRĘCAJĄ NAJLEPSI dla Studenckich Kół Naukowych na najbardziej oryginalną i kreatywną formę prezentacji wydziału podczas Festynu Nauki. Wszystkie wydarzenia odbędą się w ramach XVIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

Program


data ostatniej modyfikacji: 2018-03-23 10:58:54
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności