Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź
11-12.04.2018

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Akademia On-Line"

Konferencja odbędzie się 11 i 12 kwietnia w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej organizatorem jest Polski Uniwersytet Wirtualny. Tegoroczne prezentacje będą koncentrować się wokół zagadnienia „Człowiek w kształceniu i funkcjonowaniu on-line”.

Co przyniesie przyszłość? Czy potrafmy żyć w świecie offline? Jak będzie wyglądała przyszłość naszej edukacji? Konferencja Akademia On-Line pozwoli dotknąć "niedotykalnego", prezentując aż cztery e-rewolucje!

Konferencja odbędzie się 11 i 12 kwietnia w siedzibie Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jej organizatorem jest Polski Uniwersytet Wirtualny. Tegoroczne prezentacje będą koncentrować się wokół zagadnienia "Człowiek w kształceniu i funkcjonowaniu on-line". - Świat on-line wpływa na niemalże każdy obszar naszego życia - biznes, technologie, edukację, sztukę, kulturę, relacje międzyludzkie. Dziś kreatywność ludzka odbywa się w dużej mierze w przestrzeni internetowej, dlatego wymiana różnych doświadczeń jest bardzo ważna - tłumaczy Wiesław Przybyła, pełnomocnik rektora ds. studiów zdalnych AHE w Łodzi. Czwarta edycja konferencji Akademia On-Line została zaprojektowana jako prezentacja różnych elementów e-rewolucji. Wśród prelegentów są min.: Piotr Peszko (2EDU.pl, Meta-poziom online), Piotr Maczuga (Fundacja Digital Knowledge Observatory), Wojciech Zieliński (MakoLab), Łukasz Głombicki (LifeTube.pl), dr hab. Lech Mankiewicz (Fundacja Edukacja dla Przyszłości).

- Spotkanie pozwoli na interesującą wymianę opinii i doświadczeń o dorobku e-learningu, zastosowaniu e-learningu w biznesie, a także umożliwi poszerzenie wiedzy i rozwinięcie kompetencji w wielu obszarach związanych ze zdalnym nauczaniem. Chcemy, aby wydarzenia w ramach Akademii On-line były inspiracją do dalszych działań i rozwoju - naszych i całego środowiska e-learningowego - mówi Paulina Łuczeńczyk, koordynatorka ds. jakości kształcenia zdalnego AHE w Łodzi.

Dla studentów wszystkich uczelni
wstęp na konferencję jest bezpłatny.

Tegoroczne e-rewolucje dotyczyć będą następujących obszarów:
  • edukacja online: oświata i kształcenie na poziomie akademickim
  • badania naukowe z wykorzystaniem Sieci
  • kultura i sztuka w Sieci
  • nowe zjawiska, jakie powstały dzięki Sieci, takie jak: e-marketing, blogerzy, techmark (technologia + marketing)
Konferencja uzyskała Patronat honorowy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Komitet honorowy:
  • Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska
  • Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień

data ostatniej modyfikacji: 2018-04-09 11:25:52
Komentarze
 
Polityka Prywatności