Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-05-13 18:00

Wernisaż wystawy 'Antithesis'

Fundacja Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Aleksandry Paluszkiewicz pt. 'Antithesis', 13.05.2018 (niedziela) o godz. 18.00 w klubokawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17, Łódź).

WERNISAŻ WYSTAWY 'ANTITHESIS'

Fundacja Sztuki zaprasza na wernisaż wystawy rysunków Aleksandry Paluszkiewicz pt. 'Antithesis', 13.05.2018 (niedziela) o godz. 18.00 w klubokawiarni Niebostan (ul. Piotrkowska 17, Łódź).

„Antithesis” to cykl 20 prac rysunkowych, stanowiących analizę rzeczywistości w kontekście sprzeczności natury ludzkiej i otaczającego nas świata. Artystka – Aleksandra Paluszkiewicz - poprzez obserwację otoczenia, posługując się  zróżnicowanymi technikami rysunkowymi oraz grą światła prawdziwego i sztucznego (użytego w ramach ekspozycji), prezentuje swoje przemyślenia i emocje oscylujące wokół dualizmu psychicznej i duchowej struktury człowieka. Głównym środkiem przekazu jest hiperrealizm, łączony z elementami przedstawionymi w sposób syntetyczny, zabawa zestawianiem ze sobą w różnych układach sztuki tradycyjnej, realistycznej, z motywami abstrakcyjnymi, grą światła i cienia oraz z działaniami przestrzennymi. Jednak „Antithesis” to nie tylko ciekawe zestawienie plastycznych środków przekazu. Fascynujące kontrasty konfrontują nas z czymś znacznie głębszym, z metafizycznym doświadczeniem dwoistości świata i ludzkiej natury. Światło i cień, jasność i mrok, dobro i zło – autorka uzmysławia nam, że każdy z nas jest sumą różnic i ścierających się przeciwieństw.

Aleksandra Paluszkiewicz - łódzka artystka, absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych, obecnie studentka ASP w Łodzi. Pasjonatka rysunku, działań ogólno-plastycznych. W swoich pracach opiera się na wnikliwej obserwacji rzeczywistości i konfrontowaniu jej z własnymi emocjami, analizowaniu zjawisk i ludzi. Można znaleźć ją i jej twórczość pod pseudonimem Abby Meisie.

Więcej o wydarzeniu i projekcie na stronie www.fundacjasztuki.pl

dodane przez fundacjasztuki


data ostatniej modyfikacji: 2018-04-16 13:41:03
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
boks_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Aula UMK
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności