Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2018-10-17 11:00

Przeciwdziałanie uzależnieniu od Internetu/technologii, narkotyków oraz hazardu poprzez rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych wśród uczniów

Konferencja odbędzie się 17 października w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 278. Początek o godzinie 11:00.

Konferencja organizowana w ramach europejskiego projektu edukacyjnego  CHOICE – Empowerment practices for students’ choice against Internet, drugs and gambling

CHOICE
Projekt CHOICE opiera się na nieformalnej ścieżce edukacyjnej dla uczniów w wieku 13 - 18 lat. Założeniem projektu jest uwzględnienie w szkolnych programach nauczania, opracowane go przez zespół ekspertów, modelu edukacyjnego opartego na dramie, w celu zapobiegania uzależnieniom od Internetu, narkotyków i hazardu.
Eksperci ostrzegają przed rosnącą liczbą uzależnionych. Co dziesiąty Europejczyk uzależniony jest od legalnych lub nielegalnych środków odurzających, a prawie jedna piąta obecnych wydatków zdrowotnych w Europie związana jest z uzależnieniami; coraz więcej młodych Europejczyków prowadzi styl życia oparty na uzależnieniach. UE definiuje uzależnienie jako jeden z największych problemów społecznych, z jakimi obecnie boryka się Europa, dlatego konieczne jest zrozumienie głównych sytuacji, które mogą prowadzić do uzależnienia i uczyć młodych ludzi tego, jak unikać takich sytuacji, jednocześnie rozwiająć umiejętność dokonywania właściwych wyborów, zwiększając ich samoświadomość i poczucie własnej wartości.

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają:
  • nauczycieli różnych szczebli edukacyjnych, a w szczególności nauczycieli szkół średnich
  • psychologów oraz pedagogów
  • pracowników socjalnych
  • pozostałe osoby zainteresowane tematyką przeciwdziałania uzależnieniom
  • rodziców
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14 października 2018 drogą mailową oraz telefoniczną.
Kontakt telefoniczny: 042 683 44 26
Kontakt mailowy: j.komorek@medyk.edu.pl

data ostatniej modyfikacji: 2018-10-11 13:48:50
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności