Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-04-16

Wystawa Piotra Kotlickiego w Galerii Patio2

Wystawę będzie można oglądać do 5 maja w Galerii Patio2 w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ul. Sterlinga 26.

PIOTR KOTLICKI
Urodził się w Zgierzu w 1972 roku. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi w 2000 roku. Dyplom w pracowni prof. Ryszarda Hungera. Doktorat na ASP w Łodzi w 2015 roku.
Obecnie wykłada w Szkole Filmowej w Łodzi na Wydziale Reżyserii na stanowisku adiunkta. Zajmuje się filmem eksperymentalnym i malarstwem. Obok często występujących, pełnych życia form animalistycznych i roślinnych, obrazy Piotra Kotlickiego charakterystyczne są z powodu ich egzystencjalnego nastroju. Wewnętrzne rozdarcie, podatność na lęki, przemoc indywidualna i zbiorowa tylko podkreślają pesymizm cywilizacyjny autora obrazów. Jednak cechą bohaterów jego obrazów jest często witalność i skłonność do refleksji – a więc nadzieja, na mocy której upadek można powstrzymać.

Prace Piotra Kotlickiego były wystawiane: w Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie (Polska), w Ningbo Museum of Art (Chiny), na Festiwalu MS Dockville w Hamburgu (Niemcy), na 16 Międzynarodowym Festiwalu Video w Nowym Sadzie (Serbia), w galerii Drei Ringe w Lipsku (Niemcy), w galerii Nachtspeicher23 w Hamburgu (Niemcy), na Festiwalu Simultan w Timisoarze (Rumunia), w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie (Polska), w Galerii Assembly w Berlinie (Niemcy), Galerie Felix Frachon w Brukseli (Belgia), w Galerii Kobro w Łodzi (Polska), w Galerii Olimpus w Łodzi (Polska), na Mediations Biennale w Poznaniu (Polska).

Nagrody i wyróżnienia: 2017, Grand Prix, IV Piotrkowskie Biennale Sztuki, ODA, Piotrków Tryb.; 2016, Grand Prix, Interference festival, Teatr Szekspirowski, Gdańsk; 2014, 100 Painters of Tomorow (shortlisted), Beers Contemporary and Thames&Hudson, Londyn.

data ostatniej modyfikacji: 2019-04-02 10:49:00
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
AHE_220.jpg
WSSIP_220.jpg
UNS_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura WSZOP
miniatura
miniatura Centrum Biostruktury
 
Polityka Prywatności