Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

Łódź - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
2019-06-06

AHE zaprasza na wystawę studentów Grafiki

Wystawa studentów kierunku Grafika prowadzonego w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi będzie czynna w dniach 25.05-15.06.2019 w Domu Literatury przy ul. Roosevelta 17.

Wystawa zaprezentuje prace graficzne w technikach tradycyjnych: druk wypukły, druk wklęsły, techniki łączone, wykonane przez studentów w pracowni grafiki warsztatowej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, powstałe pod opieką dydaktyczną dr hab. Elżbiety Dul-Ledwosińskiej, prof. AHE, i mgr. Wojciecha Pilarskiego, kierownika Galerii Patio2.

W świecie możliwości, jakie daje praca twórcza na komputerze, i łatwości druku cyfrowego jest rzeczą wyjątkową, że studenci wycinają rysunki w matrycach z linoleum o formacie 50 x 70 cm i podejmują trud wydrukowania własnoręcznie. Oprócz linoleum wykorzystują tekturę, papier, klej polimerowy.

Przygotowanie matryc, mieszanie farb, nakładanie ich na matrycę, wydruk na prasie bez pewności, że tym razem wyjdzie dokładnie tak, jak zaplanowali, to ich osobiste doświadczenie tradycji graficznego rzemiosła. Przy okazji uczą się rozpoznawać jakość i wartość papieru bawełnianego, a po wielu próbnych odbitkach doświadczyć radości z faktu, że farba pięknie „weszła” w jego strukturę, a mat koloru wygląda szlachetnie. Rozwijają swoją kulturę wizualną, podejmują twórcze decyzje.

Obiektem uważnej obserwacji był Przedmiot Banalny i przestrzeń, która go otacza, a zadaniem dla studentów było pokazanie trójwymiarowości realnego przy pomocy środków graficznych: płaskiej aplowej plamy, równoległych linii, faktury, punktów.
Studenci to grupa indywidualistów, dlatego każdy podchodzi do tematu inaczej, ale wszystkie prace łączy entuzjazm i pasja autorów, poszukiwanie i eksperymenty z materiałem.
I jeszcze zwyczajna radość tworzenia w pracowni graficznej!

data ostatniej modyfikacji: 2019-05-23 13:51:54
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
UNS_220.jpg
AHE_220.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności