Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź
2019-10-11

AHE zaprasza na spektakl Aleksandra Fredry

Studio filmowe Arterion przy AHE w Łodzi zaprasza na spektakl Aleksandra Fredry, który powstał na podstawie jednoaktówki „Pierwsza lepsza”. Wydarzenie odbędzie się 11 października o godzinie 11:00 i 13:00.

Opowieść pełna humoru i gorzkiej refleksji o miłości w świecie pełnym ograniczeń, gdzie kluczową rolę odgrywa wygląd i pochodzenie.

Szalone  postanowienie  pewnego kochliwego narcyza przemienia się na oczach widzów w serię szalonych pościgów, uczuciowych rozterek i niepokojących scen miłosnej grozy.

Ascetyczny spektakl z symboliczną scenografią i dowcipną ilustracją muzyczną, dzięki niezwykłej bliskości i oszałamiającej ekspresji aktorów jest prześmieszną i wciągającą zabawą dla widza w każdym wieku.

O CZYM JEST SPEKTAKL?
Alfred zdesperowany serią miłosnych niepowodzeń, postanawia ożenić się z pierwszą napotkaną kobietą.  Jego przyjaciel Zdzisław ze wszystkich sił stara się odwieźć go od tej decyzji.
Dawna miłość Alfreda - Julia wraz ze swą przebiegłą siostrą Elwirą knują miłosną  intrygę, by uzmysłowić Alfredowi, że to czego szuka ma na wyciągnięcie ręki. Główny bohater wpada w miłosny labirynt, z którego wyjście okaż się trudniejsze niż się spodziewa.

SPECJALNA OFERTA DLA SZKÓŁ
Po spektaklu odbędzie się moderowana rozmowa z twórcami na temat miłości w XXI wieku. Porozmawiamy o tym czym jest narcyzm, o nieskończonej możliwości wyborów, o tym jak trudno rozmawiać nam o emocjach i dlaczego tak jest. Razem spróbujemy zastanowić się nad tym jakie „maski” zakładamy na co dzień i przed czym pomagają nam się chronić. Postaramy się zwrócić uwagę młodych widzów na to jak programowane są nasze umysły przez wszechobecny przekaz medialny nastawiony na bycie perfekcyjnym i zdystansowanym.

Dostępne terminy: 11.10.2019 r. godz. 11:00 i 13:00
Liczba dostępnych miejsc: 140
Cena biletu: 15 zł / os. Dla opiekunów grupy wstęp wolny.

Miejsce spektaklu: Studio filmowe Arterion
ul. Pomorska 69/71 Łódź

Kategoria wiekowa 10+ ;  czas trwania spektaklu 50 min; przerwa 10 min; rozmowa z twórcami
30 min. Łączny czas 90 min.

Sprzedaż biletów:
kom. 696 510 328
mail: kontakt@arterion.pl

data ostatniej modyfikacji: 2019-09-19 13:33:40
Komentarze
 
Polityka Prywatności