Japonistyka - nowość w SAN

Japonistyka to nowy kierunek studiów licencjackich w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi. Jeśli jesteś zainteresowany możesz się jeszcze zapisać, rekrutacja trwa do 15 października.

Studia japonistyczne cieszą się nieustannym zainteresowaniem ze względu na coraz większą obecność firm japońskich w Polsce i popularyzację kultury japońskiej w naszym kraju. W odpowiedzi na potrzeby rynku, Społeczna Akademia Nauk w Łodzi proponuje atrakcyjne studia na kierunku filologia japońska. Studia w SAN adresowane są do osób, które pragną nauczyć się języka japońskiego od podstaw, ale również tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z zakresu literatury, historii, polityki, gospodarki i kultury Japonii. Oznacza to, że absolwent japonistyki SAN będzie przygotowany do pracy w różnych instytucjach polskich i międzynarodowych.

Program studiów obejmuje, oprócz nauki języka japońskiego, również zagadnienia związane z polityką, biznesem i handlem. Zapewniamy dużą liczbę godzin praktycznej nauki języka japońskiego oraz ciekawe specjalizacje (w tym: translatoryka, językoznawstwo, dyplomacja). Oferujemy przedmioty kształcenia praktycznej nauki języka japońskiego, ogólnego, kierunkowego (w tym liczne wykłady i konwersatoria).

W ramach studiów studenci będą mieli okazję do pogłębienia wiedzy językowej oraz zdobędą specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin w tym języka biznesu i komunikacji międzykulturowej.

Ponadto studenci filologii japońskiej mają możliwość odbycia praktyk zawodowych w japońskiej firmie FUJITSU TECHNOLOGY SOLUTIONS Sp. z.o.o.

Dlaczego warto?

  • Program Japonistyki w SAN wyróżnia się spośród innych uczelni tym, że absolwent SAN-u będzie doskonale przygotowany do pracy w różnych instytucjach międzynarodowych.
  • Studenci w ramach studiów odbędą szereg zajęć teoretycznych zarówno w formie wykładów i ćwiczeń, a także praktycznych, rozwijających umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu tłumacza, specjalisty ds. obsługi językowej czy mediatora.
  • Poza nauką języka japońskiego, studenci mają w programie dodatkowe przedmioty, które poszerzają ich wiedzę o szeroko rozumianą kulturę masową, sztukę, problemy biznesu międzynarodowego, kultury eventowej, polityki regionalnej.
  • Program studiów jest wzbogacony o zajęcia z kaligrafii, ceremonii parzenia herbaty, ikebany, sztuki walk itp.

opublikowano: 2016-10-12
Komentarze
 
Polityka Prywatności