Serwis dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Łódź

NEWSY Łódź
i łódzkie

Koordynator pojazdów autonomicznych - nowa specjalność na Logistyce w SAN

Społeczna Akademia Nauk w Łodzi uruchamia nową specjalność: Koordynator pojazdów autonomicznych na kierunku Logistyka.

Polska jest europejskim liderem w segmencie transportów międzynarodowych. Dzięki przedsiębiorczości to właśnie rodzime firmy stały się potęgą w branży transportowej, która od pewnego czasu napotyka dwa duże problemy utrudniające dalszy rozwój.

Jednym z nich i według ekspertów najważniejszym, jest brak zasobów ludzkich w postaci kierowców. Pojazdy autonomiczne przemieszczają się samoczynne pod ścisłym nadzorem koordynatora. Społeczna Akademia Nauk wychodząc naprzeciw problemom branży transportowej i zmieniającym się warunkom prawnym oraz brakowi zasobów ludzkich stworzyła innowacyjny program edukacyjny "Koordynator pojazdów autonomicznych". Specjalność pod taką samą nazwą realizowana będzie na studiach I stopnia na kierunku Logistyka w SAN od roku akademickiego 2018/2019.

Prof. dr hab. Łukasz Sułkowski Dyrektor Centrum Rozwoju Akademickiego i Kierownik Katedry Zarządzania uważa, że uczelnie wyższe, wypełniając swoją misję, powinny kształcić praktyków gotowych do podejmowania pracy zawodowej i Społeczna Akademia Nauk, tworząc wysoce upraktycznione specjalności kierunkowe odpowiada w tym zakresie na zapotrzebowanie rynku pracy. Z ramienia SAN projektem i nową specjalnością zarządza dr inż. Paweł Morawski - opiekun kierunku Logistyka. Pomysłodawcą specjalności i koordynatorem projektu jest Adrian Wilisz absolwent SAN posiadający wieloletnią praktykę w branży transportowej, pełniąc funkcje kierownicze w firmach TSL. Jak twierdzi Adrian Wilisz, w przyszłości możliwe do osiągnięcia jest sytuacja, że Polska stanie się centrum zarządzania ruchem pojazdów autonomicznych w Unii Europejskiej.

Oficjalne podpisanie porozumień z udziałem partnerów specjalizacji, którymi są LINK Sp. z o.o. jedna z największych i najnowocześniejszych firm transportowych w Polsce oraz Volvo Group Trucks Poland, odbędzie się 13 kwietnia 2018 r. w Spale w Hotelu "Prezydent" podczas Konferencji Naukowej Agile Commerce http://www.konferencja.agilecommerce.spoleczna.pl gdzie sesja o godz. 11:00 będzie w całości poświęcona nowej specjalności "Koordynator Pojazdów Autonomicznych".


data ostatniej modyfikacji: 2018-04-11 14:35:47
Komentarze

Nauka języków w Łodzi
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
boks_220.gif
AHE_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności